آیا طلا تصادفی به سیاره ما آمد؟

طلا یکی از گرانبهاترین فلزها ست و از آغاز تاریخ مکتوب در سیاره ما مورد پرستش بوده است. در طول هزاران سال، طلا نه تنها استاندارد پولی بلکه یک عامل اساسی برای بسیاری از سمبولیسم و ایدئولوژی ها شده است. اما طلا چگونه به سیاره ما رسید؟
مطابق با فرضیه علمی حاکم که در آخرین پژوهش های علمی توسط دانشمندان دانشگاه بریستول تایید شده است منشاء طلا در سیاره ما شهابسنگها یا بطور دقیق تر بمباران شهابی بود. دانشمندان معتقدند که این واقعه حدود دویست میلیون سال بعد از تشکیل سیاره مان رخ داده است.
در دوره تشکیل هسته زمین آهن مذاب به مرکزآن فرو رفت و بخش عمده طلا به اضافه سایر فلزهای گرانبهای زمین نظیر پلاتین و نقره را بهمراه خود برد. بهرحال، فراوانی طلا و سایر فلزهای گرانبها در پوسته سیلیکاتی زمین ده ها هزار برابربیشتر ا زحد انتظار است. فرضیه علمی حاکم این امر را با بارش شهابسنگهای غول پیکر توجیه می کند که بعد از تشکیل هسته به زمین اصابت کردند و بدین ترتیب طلا بجای اینکه در عمق بخش درونی زمین پنهان باشد به پوسته زمین افزوده شده است.
برای تایید این فرضیه، دانشمندان بریستول صخره های چهارمیلیارد ساله گرینلند را تجزیه و تحلیل کردند و نتیجه گرفتند که زمانی که حدود 20 میلیارد تن ماده ستاره ای با زمین برخورد کرده است طلا کاملا» تصادفی به سیاره مان افزوده شده است. و منشاء طلا در جهان ما چه می تواند باشد؟ فرضیه های جالب متعددی است که در این میان آنها آنکه بیشتر مورد پذیرش قرار گرفته ادعا می کند که طلا محصول فرعی انفجارهای غنی از نوترون نظیر تصادم ستاره های نوترونی با یکدیگر است .
http://sciencefactsandarticles.blogspot.com/

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s