سیاهچاله ها بطور دائم بیحرکت نیستند.

بسیاری از مردم تصور می کنند که سیاهچاله ها همانند مناطق بزرگی معینی هستند که فقط در فضا قرار گرفته اند و هیچ کاری نمی کنند اما این درست نیست. در واقع، مطابق با آخرین پژوهش هایی که از دانشمندان دانشگاه یانگ بریگام (Young Brigham) منتشر شده است سیاهچاله ها بسیار فعالند، آنها نه فقط می چرخند بلکه حرکتی جانبی در سرتاسر کهکشان میزبانشان دارند. اخترنماها [1](quasars) بین درخشانترین نورهای ماندگار در جهان هستند و این نخستین بررسی است که به ارتباط بین سیاهچاله ها ونور اخترنماها اشاره دارد. اخترنماها معمولا» در مراکز کهکشانهای جوان ساکن می شوند و می توانند تشعشعی هزاران بار بیشتر از برونداد راه شیری داشته باشند.
مطابق با نظر پرفسور دیوید نیلسن، مولف ارشد این بررسی ، «سیاهچاله همانند یک مولد چرخان به دورخود در این میادین مغناطیسی است و خطوط مغناطیسی طوری در اطراف سیاهچاله پیچ دار شده و بسوی آن کشیده می شوند که کشش الکترومغناطیسی خلق می کند که به نوبه خود به تشعشع و انرژی تبدیل واز سیاهچاله خارج می شوند.»
اگر این فرضیه آخری درست باشد آنگاه منشاء بزرگترین و درخشانترین اخترنما، سیاهچاله هایی هستند که هم چرخش سریعی دارند و هم کهکشانشان را با سرعت بالایی در می نوردند. همچنین دانشمندان معتقدند که این دو حرکت[چرخشی موضعی و حرکت جانبی]، رقابتی با هم ندارند، در واقع عکس هم هستند از آنجا که با یکدیگر ترکیب می شوند تا انرژی کلی بدست آید که بنظر می رسد از سیاهچاله به بیرون جریان دارد. اطلاعات کاملتر درباره این بررسی را می توان در شماره جدید شرح فعالیتهای آکادمی ملی علوم یافت.
[1]: شبه ستاره که تشعشع بسیار زیادی دارد(به شکل امواج رادیویی یا سایر اشکال انرژی).
http://sciencefactsandarticles.blogspot.com/2011/07/black-holes-are-not-just-standing-still.html

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s