یک پیشنهاد

حذف سانسور برای پرهیز از جامعۀ تک صدایی
سانسور (حذف) لینک های ارسالی کاربران با منفی گروهی برخی کاربران به سانسور ابراز عقیدۀ این گروه از کاربران (حذف حق رای آنان ولو بمدت محدود) منجر شد. چرا؟
الف)اگر بجای حذف لینک هایی که تعداد مشخصی رای منفی می گیرند این لینکه فقط خط خورده ولی در معرض مشاهدۀ کاربران قرار گیرد، سانسور لینک حذف می شود. همه در جریان و سابقۀ لینک ارسالی و ارسال کننده و منفی دهندگان(به هر دلیل) قرار می گیرند. هیچ کاربری از حذف پیاپی لینک هایش نسبت به فعالیت خود در سایت دلسرد نمی شود و سایر کاربران نیز از آزادی اطلاع از لینک محذوف محروم نمی شوند.
******
ب) حذف حق رای کاربران، نوع دیگری از سانسور است. اگر کسی از حق رای منفی برخلاف قوانین سایت بهره گرفت بهتر نیست حق رای منفی او بمدت مشخصی سلب شود؟
*******
پ)رای منفی، مخالفم یک پیام روشن دارد ولی رای منفی (تکراری، توهین آمیز،…) هیچ پیام روشنی ندارد.نگارش دیدگاه همراه با رای مخالف سبب میشود در بحثی که در می گیرد بسیاری از مسایل با گفتگو حل شود.
******
ت) پرسشی که می ماند این است که اگر استفاده از رای منفی برای حذف لینک هایی که با رعایت قوانین سایت ارسال شده بودند خطا و قابل مجازات بود چرا این امر یکباره و پس از همه گیر شدن آن اعمال شد؟ اگر ادمین سایت از همان روز اولی که رای منفی غیر قانونی به لینک ها داده می شد پیامی/ اطلاعی/تذکری/اخطاری/.. می داد بهتر نبود؟

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s