اگر می خواستم درباره شخصیت ها نظر سنجی کنم…

اگر می خواستم درباره شخصیت ها نظر سنجی کنم…
ابتدا تصمیم می گرفتم هدف از این نظر سنجی چیست. بعد با توجه به هدف، موضوع نظر سنجی را شرح می دادم: شخصیت های محبوب، شخصیت های تاثیر گذار، شخصیت هایی که عمل به یاد ماندنی انجام داده اند،…شخصیت سال 91.
بعد بصورت کاملا» باز و آزاد، اجازه می دادم در ابتدای کار، شرکت کنندگان نام شخصیت ها را بنویسند. بعد از تعداد مشخصی (ده درصد تعداد تخمینی برای یک آمار معنادار از جامعه هدف)، آرا را به ترتیب صعودی مرتب می کردم و نام ده نفر اول را بصورت گزینه انتخابی می گذاشتم و یک گزینه سایر هم برای اشخاصی که در ابتدای کار جزء ده نفر اول یا جزء منتخبان نبودند. بعد با اضافه کردن آرای پیشین برای هر گزینه، این امکان را به رای دهندگان می دادم که از این پس، بعد از رای دادن، تعداد آرای هر گزینه را تا آن لحظه مشاهده کنند، همزمان با این متن که دوست عزیز یک بار رای بدهید تا همه بفهمند نظر شرکت کنندگان چیست و البته تاکید براینکه این نظرسنجی فقط نظر کسانی را بازتاب می دهد که اینترنت دارند، وی پی ان، فیلتر شکن دارند، برقشان قطع نشده، رایانه یا لپ تاپ اشتراکی ندارند،… و خلاصه امکان و حوصله این بازی ها را دارند!
البته در تمام مدت رای گیری از مردم، نظرم را بعنوان برگزار کننده نظر سنجی برای خودم نگه می داشتم تا بی طرفی من زیر سوال نرود و بدلیل تجربه بد پیشین بعدا» مدعی نشوند رای من کو؟ و از همه مهمتر، گرچه نتایج را دست کاری نمی کردم ولی اجازه نمی دادم هیچکس 63 درصد رای بیاورد!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s