شيوا محبوبى: هشت مارس امسال به خيابانها بياييم

رژيم جمهورى اسلامى از بدو به قدرت رسيدن , سياست سركوب خود را با حمله به حقوق زنان شروع كرد. اعلام كرد زنان حق ندارند بدون حجاب رفت و آمد كنند, اراذل و اوباش خود را بسيج كرد تا در وحشيانه ترين شكل ممكن به زنان حمله كنند و زنان را مورد اذيت و آزار قرار بدهند, دختران جوان را به جرم داشتن آرايش دستگير كردند, به لبهاى آرايش شده شان تيغ كشيدند, ناخنهاى لاك زده شان را در پاكتهاى حاوى سوسك فرو كردند, مورد تعرض و تجاوز و توهين و ضرب و شتم قرار دادند.

از همان بدو انقلاب و در جواب به تعرض رژيم و اعلام اجبارى كردن حجاب , هزاران تن از زنان در تظاهرات مشهور هشت مارس ١٣٥٧ به خيابانها ريختند و با صداى رسا اعلام كردند » ما انقلاب نكرديم تا به عقب برگرديم». اين صدا پس از ٣٣ سال همچنان در خيابانهاى شهرهاى ايران طنين انداز است.

٣٣ سال از تظاهرات تاريخى زنان ميگذرد و رژيم هزاران تن از زنان و دختران نوجوان را صرفا به دليل رعايت نكردن حجاب و قوانين اسلامى دستگير و شكنجه كرده است, قوانين محدود كننده تصويب كرده است و از طرق مخلتف سعى كرده زنان را به شهروند درجه دوم تقليل دهد. عليرغم تمامى اين سركوبها, زنان همچنان مصمم عليه رژيم مبارزه كرده اند و خيابانها هر روزه عرصه مبارزه زنان براى حقوقشان بوده است. زنان ايران نشان داده اند كه جزو شجاعترين زنان دنيا هستند. مبارزه نسلى از زنان كه در تظاهرات باشكوه هشت مارس ٥٧ شركت كردند و به رژيم اسلامى » نه » گفتند, توسط نسل دوم زنان در ايران ادامه پيدا كرده و شدت يافته است.

هزاران نفر از مدافعين حقوق زنان توسط رژيم دستگير و اعدام شدند. صدها نفر از اين زنان هنوز در زندان هاي رژيم بسر ميبرند اما عليرغم اين سركو بها مردان و زنان برابرى طلب همچنان براى آزادى و برابرى حقوق زن و مرد مبارزه ميكنند.

هشت مارس در ايران معنايى فراتر از صرفا برگزارى يك روز دارد, تنها به زنان متعلق نيست , به تمام مردم ايران متعلق است. هشت مارس سمبل مبارزه مردم عليه ستمكشى زنان در طول ٣٣ سال اخير ميباشد. در هشت مارس امسال به خيابانها بياييم و صداى برابرى طلبى را به گوش جهانيان برسانيم . در هشت مارس امسال خواستار آزادى فعالين حقوق زنان و تمامى زندانيان سياسي بشويم.

زنده باد برابرى
زنده باد هشت مارس روز جهانى زن

شيوا محبوبى – سخنگوى كميته مبارزه براي آزادى زندانيان سياسي در ايران

اول مارس ٢٠١٣ برابر با ١١ اسفند ١٣۹١
http://www.iranpoliticalprisoners.com

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s