سلطنت طلب ها کیستند ؟

فارغ از مسایلی که در 35 سال اخیر در ایران وجود دارد و بدون آهنگ ورود به مسائل سیاسی امروزه ایران که بر همه کس روشن و مشخص است و همچنین این زمینه که ایران ما به واقع تنها و خسته است ، این پرسش در ذهن متبادر می گردد که به راستی سلطنت طلبان کیستند و چه می گویند؟ ابتدا نگاهی میکنیم به کیستی و چیستی ایشان و آنگاه گفتگو را پی می گیریم.
بطور کلی می توان پیروان و گروندگان به سلطنت طلبی و رضا پهلوی را در دو دسته زیر جست :
1- بیرون نشینانی که در ایران نیستند و در خارج از کشور یا پول هایی که پس از سال 57 با خود برده اند ، به عیش و نوش مشغولند و در هیچ یک از گرفتاری های ایران چون تجاوز عراق به ایران ، بیکاری، نداری، فحشا و هزار رو یک گرفتاری دیگر ایرانیان هیچگونه سهمی در رفع یا چشیدن طعم آن نداشته اند و اکنون از خارج از کشور ادعای ایران دوستی و ایران خواهی می کنند که صد البته عشق آنها برای خود و منافع شخصی خودشان است.
2- جوانان پاکدل ، سالم و حقیقتا ایراندوستی که در خود ایران زندگی می کنند و عموما زیر 24 سال دارند و به جهت سن پایین تصویر درست و حقیقی ی نسبت به شرایط پیش از انقلاب 57 ندارند.
اکنون اجازه فرمایید به گفتارها، باورها و سخنان قشر سلطنت طلب نگاهی بیندازیم. هنگامی که با ایشان از کودتای آمریکایی / انگلیسی 28 مرداد سخن می گوییم، ( آن هم کودتایی که خود کودتا کنندگان و مقامات رسمی کشورهای کودتا کننده آنرا رسما تایید کرده و سند آنرا انتشار داده اند) سلطنت طلبان آنرا به کل حاشا می کنند و مدعی می گردند که کودتایی در کار نبوده است! آنگاه اگر به اسناد و مدارک موجود آنها را حواله دهیم، فحش و ناسزاست که نصیب روانشاد محمد مصدق می کنند و هزار و یک عیب به او می بندند. ما آخر ندانستیم به فرض محال ، بد بودن دکتر مصدق چه ربطی به حدوث و رخداد کودتای 28 مرداد دارد؟ گیریم که ایشان بد بودند، آیا با بد بودن ایشان کودتای انگلیسی و آمریکایی 28 مرداد که منجر به بازگشت محمدرضا پهلوی شد نفی می گردد؟! آیا شما جمله معروف خود محمد رضا پهلوی خطاب به سفیر آمریکا در 25 شهریور همان سال را نشنیده اید ، آنجا که گفت من سلطنت خود را مدیون شما (یعنی آمریکا و انگلیس)، ارتش و ملت ایران هستم؟
از کودتای 28 مرداد که بگذریم به تجزیه ایران توسط محمدرضا پهلوی می رسیم. هنگامیکه از تجزیه ایران توسط محمدرضا پهلوی با سلطنت طلب ها گفتگو می کنیم ، اگر خیلی هوای ما را داشته باشند و نخواهند به توهین و رفتارهای مشابه پانترکیست ها دست بزنند، می گویند که بحرین از سالهای پیش از ایران جدا شده بود! در پاسخ به آنها می گوییم اگر سالها پیش از ایران جدا شده بود دیگر چه نیازی به انجام همه پرسی توسط سازمان ملل داشت ؟!! چه نیازی به رضایت محمدرضا پهلوی در انجام این همه پرسی داشت ؟!! از سوی دیگر، همه می توانند به راحتی به آرشیو گفتگوهای اندامهای باهماد پان ایرانیست ایران در مجلس شورای ملی آن زمان با امیر عباس هویدا مراجعه کنند تا دریابند بحرین چگونه و با رضایت چه کسی از ایران جدا شد. آنجاست که یا سکوت می کنند، یا قهر می کنند و شمار کمی هم فحاشی.
پرسش اینجاست ، کسی که 3 مساله مشکل دار در تاریخ ایران داشته است، چگونه می تواند مورد پذیرش و اعتنا ء قرار بگیرد؟ کودتا، تجزیه ایران و انقلابی که موجب خروج او از کشور شد. ما پاسخ شما سلطنت طلبان را پیشتر شنیده ایم. اگر از انقلاب 57 سخنی گفته شود ما را به سیستم حکومتی فعلی ایران می چسبانید و فراموش می کنند که انقلابیون سال 57 از همه و همه اقشار کشور بوده اند. اگر از کودتای 28 مرداد سخن بگوییم ما را مصدقی خطاب می کنید( که البته چیز بدی هم نیست ) و صد ناسزا به آن پیرمرد نثار می نمایید و اگر از تجزیه ایران و جدایی بحرین بگوییم، آنگاه روش پانترکیست ها و نوکران آتاترک را بکار می برید و از بُن تاریخ را جعل و تحریف می کنید و یا اینکه با فرافکنی خدمات رضا شاه را بر می شمرید! رضا شاه و خدمات ایشان به ایران را ما نیز قبول داریم، اما رضا شاه و خدمات او چه ربطی به تجزیه ایران توسط محمدرضا پهلوی و کودتای 28 مرداد دارد ؟!! شما اگر ایران را دوست دارید چرا فردپرستی را به کناری نمی نهید و گوهره موضوع را که خود ایران است در نظر نمی گیرید؟ شما ایران را برای شاه می خواهید یا شاه را برای ایران؟ ما ایرانیان کوروش بزرگ را دوست داریم چون خدمتگزار به ایران و ایرانی بوده اند. نام ها و اشخاص می آیند و می روند و آنچه می ماند ایران است. سترگی و بزرگی کوروش بزرگ هم بخاطر ایران دوستی و خدمات ایشان به ایران است و هیچ دلیل دیگری ندارد. این از کوروش بزرگی بود که نامشان در قران و تورات ذکر شده و در تاریخ جهان بی بدیل هستند چه رسد به محمدرضا پهلوی ی که ایران را تجزیه کرد، با کودتا به ایران بازگشت و موجب انقلاب سال 57 شد. کودتایی که اگر رخ نمیداد ، نیازی به انقلاب سال 57 هم نبود.
بیدار شوید، چشم های خود را بگشایید و منافع ایران و ایرانی را به پای اشخاص و افراد نریزید. هیچ چیز و هیچ بنی بشری مهم تر و بالاتر از منافع ایران و ایرانی نیست .ما افراد را برای ایران می خواهیم و نه، ایران را برای افراد.
آرمان جاویدان ( ح.ر.)
بیست شش فروردین نود دو
برگه من ایران را دوست دارم فیسبوک

2 پاسخ به “سلطنت طلب ها کیستند ؟

  1. عالى گفتى برادر، در واقع اينان سلطنت طلب يا پادشاهى خواه نيستند، اينان پهلوى طلب و پهلوى پرست هستند، اينها هيچ تفاوتى با بسيجيان ندارند و فقط فوكول كراواتى هستند و دستشون از قدرت كوتاهه

    لایک

    • سپاس از توجه شما . البته نویسنده مطلب، ادمین برگه »من ایران را دوست دارم» فیسبوک در سال نود و دو است. یکنفر فقط بازنشر کرده است.

      لایک

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s