چرا همیشه مردم مقصرند؟

همیشه مردم مقصرند! در کجا؟ در امریکا؟ در اروپا؟ البته که نه. در این کشورها، حکومت های مبتنی بر دمکراسی ایجاب می کند که مردم و آرا و عقاید آنها همیشه اولویت داشته باشد. حداکثر در رسانه ها در مورد موضوعی دروغ می گویند یا واقعیت را نمی گویند ولی هیچگاه مردم را تحقیر نمی کنند. اهانت به مردم یعنی پایان راه یک سیاستمدار، یک روزنامه، یک رادیو تلویزیون و یا حتی یک هنرمند.
برعکس در کشورهای استبدادی همیشه مردم مقصرند. چرا وقتی پلیس بی لیاقت، دزد و آدمکش در حال جمع آوری سگ، ماهواره یا دختران جوان زیباست و بر سر نپرداختن بدهی یک جوان، که از قانون بد و قرون وسطایی و اجرای نادرست تر آن توسط قاضی رشوه بگیر و پلیس فاسد به تنگ آمده، ناچارناگزیر است درگیر شود و این درگیری به قتل و.. می انجامد رهگذر با وجدانی که می داند رسانه ها باید سفید نگاری کنند و برای اطلاع سایر هموطنانش اقدام به فیلمبرداری می کند سرزنش می شود همان طور که پیش از این وقتی فرد چاقو بدستی که پس از زخمی کردن جوان دیگری چند ساعت عربده می کشید و تهدید می کرد مردم شماتت شدند که چرا وقتی پلیس مسلح پشت در خودروی خود پناه گرفته وارد عمل نشدند. آیا کسانی که در هر موضوعی مردم را سرزنش می کنند از سرنوشت سازمان های مردم نهاد برای پیشگیری از ایدز، کاهش فقر، فعالان حقوق بشر و حقوق کودک و امدادگران داوطلب کمک به زلزله زدگان بی اطلاع هستند؟ آیا زمانی که این مردم پاک نهاد عمر خود را در زندان های قرون وسطایی هدر می دهند سخنی در دفاع از آنها می گویند؟
چرا همیشه مردم مقصرند؟ چرا همیشه به مردم سرکوفت می زنند؟ چرا مردم نفهم، بی فرهنگ و ترسو خطاب می شوند؟ اگر در انتخابات شرکت کنند و در یک حرکت جمعی یک صدا، پیامی قوی و روشن به دنیا و حکومت بدهند خائن هستند و اگر پس از چندین تجربه ی ناکام و مایوس از رهبری ضعیف و نامردمی رهبران در اولویت بخشی به حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی بجای حفظ جان جوانان و راهبری مردم به شکست و نا امیدی، مردم دیگر حاضر نباشند در صحنه ی بازی نامردمان و طبق قوانین استبداد دینی قرون وسطایی با داوری نماینده ی خدا با اختیارات ولایت مطلقه و بدون مسوولیت و پاسخگویی به مردم بازی کنند باز هم این مردم هستند که خائن، نفهم، ترسو، … خطاب می شوند!
روشن است وقتی مردم مدام خفیف و بی مقدار شوند دیگر صحبت از حقوق شهروندی و درخواست آزادی سیاسی و اجتماعی چقدر نابجاست. وقتی مردم سفیه باشند حکومت فقیه توجیه می شود وقتی مردم چون کودکان تصویر شوند سلطنت بر مردم توجیه پذیر است. وقتی مردم بی فرهنگ، ناسپاس، احمق، ترسو و خرافاتی باشند توسل به نیروهای نظامی بیگانه معنا پیدا می کند.
افتخار بازپس گیری خرمشهر که به دلیل سیاست های نادرست و نابودی قوای دفاعی کشور به دست سردار قادسیه افتاده بود از آن خداست و مسوولیت تمامی شکست ها ، ناکامی ها، بی لیاقتی ها و… به عهده ی مردم! اگر مردم به یک گروه سیاسی یا سیاستمدار توجهی ندارند از نفهمی آنهاست و این گروه یا سیاستمدار نیازی به بازبینی گفتار و کردارش ندارد!
وای از دست این مردم!
همیشه مردم مقصرند
یکنفر از چندنفر، از همین مردم!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s