دور دنیا (2)

بانوی چینی
بانوی چینی متولد سال 1885 : 127 ساله که زنده و سالم است.
لاک پشت استرالیایی
لاک پشت رود مری، السور مارکرسوس یک لاگ پشت گردن کوتاه در معرض انقراض است که در رود مری در جنوب شرفی کویینزلند، استرالیا زندگی می کند. در دهه های 1960 و 1970، بعنوان حیوان خانگی در استرالیا محبوبیت داشتند و در هر دهه، سالانه 15000 تا از آنها به فروشگاه ها فرستاده می شدند. جوجه تازه سر از تخم در آورده ی این جانور دارای یک کاسه سنگ پشت به طول 2تا 5/3 سانتیمتر است. تاچ سبز بلای سر این جانور از جلبک دریایی است که معمولا» علاوه بر سر، سنگ لاک را هم می پوشاند و به استتار جانور کمک می کند.

اگر بیش از سه روز در تاریکی مطلق به سر برید، ممکن است بطور دائم کور شوید!

هنگامی که کسی گریه می کند و نخستین قطره ی اشک از چشم راست می ریزد او از خوشحالی می گرید و هنگامی که نخستین قطره ی اشک از چشم چپ باشد گریه از درد و رنج است.

تقریبا» حدود یک میلیارد انسان هر شب گرسنه می خوابند.

سگ ها می توانند ده نوع صدای صوتی تولید کنند، گربه ها بیش از صد نوع تولید می کنند.

گرچه، بیشتر اشارت و حرکات هنگام سخن گفتن آموخته می شوند؛ نوزدان در بدو تولد می توانند لبخند بزنند زیرا نوزادان نابینا نیز لبخند می زنند.

مغز انسان فقط بین 7تا 10 دقیقه روی موضوعی تمرکز کند پیش از آنکه توجه خود را از دست بدهد.

هر قدر اتاقی که در آن می خوابید خنک تر باشد، شانس خواب بد دیدن بیشتر می شود. کسانی که شب ها تا دیر وقت بیدار می مانند با احتمال بیشتری دچار کابوس می شوند.
ما بیشتر به دلیل بوی فرد مجذوب او می شویم تا ظاهر وی.
دانش آموزان امریکاییدر بین 30 کشور توسعه یافته در ریاضیات ، بیست و پنجم و در علوم بیست و یکم هستند ولی در اعتماد به نفس ، مقام نخست را دارند.

بازی های ویدئویی سبب افزایش مهارت های حل مساله می شوند، بازیکنان این بازی ها اطلاعات را سر یع تر جذب می کنند و در مورد مسایل مهم تصمیم های دقیق تر و سریع تری می گیرند.

تمامی انسان ها مستعد پذیرش اثر «توهم حقیقت» هستند، هر قدر بیشتر درباره ی موضوعی بشنویم بیشتر باور می کنیم که حقیقت دارد.

هنگامی که وارد فیسبوک می شوید تمامی وب گاه ها ی مورد بازدید و اقدامات شما ردیابی و ثبت می شود!

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s