دور دنیا (4)

1در موارد اضطراری ، مدادرنگى مومى (مداد شمعی) می تواند در موارد اضطراری همانند شمع بمدت 30 دقیقه بسوزد .-www.factrange.com

2این آب در اسلوونی آن قدر شفاف است که بنظر می رسد قایق در هوا شناور است.

3فقط در اندونزی(بویژه توراجا )، معمولا» چسد برای دفن تا قبر حمل می شود اما در توراجا، جسد بیدار شده تا به سوی قبرش برود. زیرا در توراجا قبرها بالای کوهستانی از سنگ آهک قرار دارند. جسد خودش راه می رود و توس یک خبره در جادوی سیاه در پشت سرش هدایت می شود.-Unbelievable facts ll

4نقاط حساس پاها؛حالا متوجه می شوید ماساژ چگونه سبب می شود با فشار دادن نقاط معینی، احساس بهتری داشته باشید.

7رکورد بیشترین فرزندان متعلق به یک بانوی روس است که 16 دوقلو، 7 سه قلو و 4 چارقلو بدنیا آورده که در مجموع 69 نفر یم شوند. او خانم واسیلیوا؛ نخستین همسر فئودور واسیلیوف،کشاورز فقیری از شویا در روسیه است.

8یک مرد برزیلی آن قدر شیفته سگ بودن شد که هزینه ی جراحی پلاستیک را از پول خودش پرداخت تا بتواند نخستین مردسگی در دنیا شود.

mother and sonتصویر یک مرد 62 ساله ی تایوانی که مادرش را به بیمارستان می برد پس از نشر در اینترنت مورد توجه بسیاری قرار گرفت. زمانی که او مادرش را در حمایل حمل نوزاد به مرکز درمانی چی می <a در تایوان می برد مورد توجه یک دانشجو قرار گرفت. پس از نشر این تصویر همه به دانستن هویت این مرد علاقمند شدند. او افسر واحد تحقیق در وزارت دادگستری تایوان بود که ارتقای خود را رد کرد تا به حوزه دیگری نرود و بتواند از مادرش مراقبت کند . پس از فوت پدرش هم تقاضای بازنشستگی پیش از موعد کرد تا بتواند با فراغ بال به مادرش رسیدگی کند.

11پدیده طبیعی که فقط در مکانی بین شیلی و آرژانتین روی می دهد. بروز این پدیده به دلیل نیروی بادهای شدید در کوهستان آند است.

13
یک پاندای جوان که از ترس زلزله می خواهد به مامور مراقبش نزدیک بماند.

نفشه ی بیماری ها در جهان
(Image: Odra Noel/Scientific Art/odranoel.eu)
این نقشه ی دنیا جغرافی بیماری را نشان می دهد . بیشتر امریکای شمالی با بافت های چربی پوشیده شده نمادی از بیماری های مرتبط با چاقی که بیش از یک سوم جمعیت آن را تحت تاثیر دارد. اروپا و روسیه با بافت های مغزی پوشیده شده که نشانگر بیماری های تباهی (تدریجی) عصبی ناشی از پیرشدن جمعیت است. بافت های پانکراس در آسیای شرقی و منطقه اقیانوس آرام بیانگر بیماری های ناشی از دیابت است. چند سلول اسپرم در گرینلند حاکی از نازایی است این اثر توسط اوردا نوئل(Odra Noel) هنرمندی که به عنوان پزشک آموزش دیده بر روی ابریشم نقاشی شده است و از دوم جولای در نمایشگاه جامعه ی سلطنتی علوم در لندن ارائه شده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s