آزمون خودنگری

1. دین و ایمان؛ شما روزه نیستید
الف) تظاهر به روزه خواری، جرم است و نیروی انتظامی شما را مجازات می کند؛
ب ) تظاهر به روزه داری ، نفاق است و خداوند شما را مجازات می کند؛
چه می کنید؟

2. شغل؛ مقادیر میلیونی پول و تراول چک به ناگهان در دسترس شما قرار می گیرد و کسی هم از این موضوع خبر ندارد؛
الف) بی درنگ به دنبال صاحب آن به این در و آن در می زنید و تا وجوه یافته را بدست صاحبش نرسانید آرام و قرار ندارید.
ب ) با سند سازی کل مبلغ را به جیب زده، شبانه روز تلاش می کنید شیوه های بهتری برای مقادیر بالاتر بکار ببندید.

3. جنسیت؛ الف) در محل زندگی، محل کار، کوچه و خیابان، سینما و پارک، … در حال رانندگی مدام در پی اذیت و آزار زنان (به ویژه زنان مستقل؛ شاغل ، بیوه یا دختران تحصیلکرده) هستید، در بحث و گفتگو آنها را تحقیر می کنید با گفتن لطیفه های بالای 18 سال، بدگویی و ناسزاهای رکیک دختران و زنان را می نوازید و با وجدانی آسوده از تبعیض مثبت در اشتغال، تحصیل، قوانین مدنی و عرف اجتماعی اعم از ارث و میراث ، دیه و … بهره می گیرید. همیشه حق به جانب شماست زیرا شما با حق بدنیا آمده اید.
ب) در محل زندگی، محل کار، کوچه و خیابان، سینما و پارک، … در حال رانندگی مدام در پی بدگویی از زنان (به ویژه زنان مستقل؛ شاغل ، بیوه یا دختران تحصیلکرده) هستید، در بحث و گفتگو آنها را تحقیر می کنید با گفتن لطیفه های بالای 18 سال، بدگویی و ناسزاهای رکیک دختران و زنان را می نوازید و با قلبی گرفته از تبعیض منفی در اشتغال، تحصیل، قوانین مدنی و عرف اجتماعی اعم از ارث و میراث ، دیه و … رنج می برید. هرگز حق به جانب شما نیست زیرا شما بدون حق بدنیا آمده اید.

4. مردم؛ الف) مدام سطح زندگی ، گفتار و رفتار مردم سایر کشورها را با مردم ایران (البته به استثنای خود و عزیزانتان) مقایسه می کنید و از عقب ماندگی، بی غیرتی، ترسو بودن، حقه بازبودن،…. مردم ایران در گذشته و حال حرف می زنیدو امیدی به آینده ندارید.
ب ) مدام سطح زندگی ، گفتار و رفتار مردم کشور محل اقامت تان را با مردم ایران (البته به استثنای خود و عزیزانتان) مقایسه می کنید و از عقب ماندگی، بی غیرتی، ترسو بودن، حقه بازبودن،…. مردم ایران در گذشته و حال حرف می زنیدو امیدی به آینده ندارید.

5. سرگرمی ؛ الف) در مهمانی های خانوادگی و یا جمع همکاران مدام از کسانی که در سال یک کتاب نمی خوانند ولی از کار و زندگی خود برای دیدن سریال های بی ارزش ماهواره ای می زنند، خانوادگی به تماشای اعدام می روند، با تجمع برای دیدن صحنه تصادف یا دعوا مانع کمک رسانی می شوند، …انتقاد می کنید و در عین حال خودتان از همه اینها لذت می برید!
ب) ساعت ها وقت خود را در اینترنت، فیسبوک، یا سایر شبکه های اجتماعی صرف ناسزا گویی و یا نگارش هجویات بی ارزش می کنید تا کمی از هیجان و انرژی منفی ناشی از زندگی در این زندان بزرگ را تخلیه کنید.

پاسخ ها
1. الف) شما مدام در پی اعلام ضدیت با آخوند و ملا، اسلام و مسلمان هستید و از اذیت و آزار خودتان لذت می برید (مازوخیست) ؛ ب)شما مسلمان مومنی هستید که نه روزه می گیرید و نه اعتقاد چندانی به خداوند و پیامبر دارید ولی از آزار و اذیت سایرین به این بهانه لذت می برید(سادیست).
2. الف) سپور ؛ ب) رییس یا معاون بانک
3. الف)مرد؛ ب) زن
4. الف) اپوزیسیون سبز و بنفش و خاکستری داخل ایران؛ ب) اپوزیسیون سبز و بنفش و خاکستری خارج ایران
5. الف) شما هم یکی مثل خود من هستید. ب) شما هم یکی مثل خود من هستید.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s