ما ایرانی های …

ما ایرانی ها2
الف)
ایرانی جماعت…
امت همیشه در صحنه…
این ملت… یا سفر شمال می ره یا می شینه خرم سلطان نگاه می کنه…
خرافات و دین همیشه با ایرانی بوده.
خانم دکتر ایرانی تحصیلکرده فرانسه است سالها کانادا زندگی کرده بعد می رود به ازای چند میلیون، دعای مهر و محبت می گیرد…
رفتار ترافیکی…لزوم فرهنگ سازی برای رانندگی/رد شدن از خیابان/ هل ندادن و جلو نزدن در صف/ …/ فرهنگ سازی برای بچه دار شدن به تعداد زیاد…
ایرانی بجای زحمت و کار همه اش دنبال حقه بازی …

ب)
این خاک پر گهر…
ایرانیان در طول تاریخ همیشه …
ایرانیان با هوش ترین و تحصیل کرده ترین و پولدارترین مهاجران در اروپا/ کانادا/امریکا /…. هستند…
فقط یک ایرانی می تواند…
دانشمند ایرانی ناسا/ یک ایرانی برنده جایزه / طراح ایرانی/…
گستردگی امپراتوری ایران(؟! یا پارس) در تاریخ …
هنر نزد ایرانیان است و بس…

مهم نیست در کدام دسته سینه می زنیم، ایرانی های غیرعادی بد یا خوب، مهم اثبات این ادعاها یا مشابه آن ها برای استثنایی بودن ایرانی هاست. باید اول، دلیل و مدرکی دال بر تفاوت ژنتیکی ایرانی ها با سایر مردم دنیا، بصورت مستند ارائه دهیم بعد با ادعاهای متناقض، سقف فلک را بشکافیم.
{نژاد؟!/ملت} ایرانی برتر با فروتر از سایر مردم دنیا نیست. هر جای دیگر دنیا هم بروید وقتی مردم سال ها زیر استبداد فردی و ترویج خرافات توسط استعمار زندگی کرده باشند، با قانون شکنی های قانونگزاران و اختلاس و رانت خواری مسوولان ( منسوبان یا منصوبان شاه و شیخ یا میزان و مبلغش تفاوتی ندارد)، غریزه بقا و میل به زندگی بهتر، سبب ترویج عادات و رفتارهایی خاص و رسوب آن در فرهنگ می شود که با تغییر شرایط بسادگی در طول زمان تغییر می کند. اگر روند تغییر، استمرار شرایط انتخاب بین بد و بدتر باشد سقوط آزاد اخلاق و وجدان همراه با گسترش فقر و فلاکت خواهد بود و اگر تغییر سمت و سویی مثبت داشته باشد پند و نصحیت درباره ی پندار و گفتار و کردار نیک بتدریج در وجدان عمومی به بار می نشیند و خود مردم از یاوه گویان، فریبکاران و سیاست بازان دوری می کنند.
در طول تاریخ هم، هر زمان که ایرانیان در قدرت و ثروت بودند (همانند سایر ملل) در گسترش دانش و فناوری و هنر سرامد دوران خود بودند و در سال های نکبت و عقب ماندگی، در خرافات و ناآگاهی دست و پا می زدند.
حالا هم به همین شکل، ایرانیانی که به خارج از کشور رفتند و توشه ای برای تامین زندگی داشتند در تحصیل و کار، استعداد خود را بکار بستند و به موفقیت دست یافتند و آنها که در ایران فرصت تحصیل و کار و حتی آزادی/زندگی خود را از دست دادند عقب ماندند و روز بروز فقیرتر، نادان تر و خرافاتی تر شدند.
هر کس هم که هنوز فکر می کند ایرانیان فاقد یا دارای خصلت مشخصی، استثنایی و سوای سایر مردم دنیا هستند. این گوی و این میدان.
ما ایرنی ها1

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s