آیا می توان به افشاگری MI6 اعتماد کرد؟!

تاربرگ خلیج فارس Persian Gulf فیسبوک
10479079_10153080906941111_9121608214360779142_n
بندر سلطان به رئیس سازمان جاسوسی بریتانیا: «روزی نه چندان دور در خاومیانه فرا خواهد رسید، که به معنای راستین کلمه، خدا بداد شیعیان برسد!»
آیا می توان به افشاگری MI6 اعتماد کرد؟!

روزنامه ایندیپندنت چاپ انگلستان، در گزارشی تحت عنوان «بحران عراق: چگونه عربستان سعودی به داعش یاری رسانه تا شمال عراق را اشغال کند؟»، سخنرانی سرریچارد دییرلاو، رئیس پیشین سازمان جاسوسی بریتانیا (آم. آی. سیکس/اس. آی. اس)، را پوشش داده و از قول او می نویسد:‌[1] چندماه پیش از یورش تروریستی ۹/۱۱ به آمریکا، بندرسلطان آل سعود، سفیر پیشین عربستان در واشینگتین و رئیس سازمان اطلاعات آن کشور، به او گفته بوده است که «روزی نه چندان دور در خاومیانه فرا خواهد رسید، که به معنای راستین کلمه ‹خدا بداد شیعیان برسد› – بیش از یک میلیارد سنی ازدست آنان خسته شده اند.»

از دید خاندان سعود، منظور از «شیعیان» نه از دید دینی، بلکه از دید ناسیونالسیم عربی (پان-عربیسم) است، که در حقیقت «ایرانیان» و نیز غیرایرانیانی را در برمی گیرد، که از دید تاریخی در زیر حوزه ی فرهنگی ایران قرار دارند، همچون مردم عراق.

بگفته دییرلاو، این گفتار بندرسلطان نشان میدهد که ایجاد داعش توسط عربستان بیش از یک دهه پیش طراحی شده بوده است!

دییرلاو، در باره سقوط شمال عراق بدست داعش و کمک های مالی قطر و عربستان شکی ندارد می افزاید، این چیزها به سادگی رخ نمی دهد. در زمانی که رهبران قبیله ای و اکثریت جامعه سنی عراق،که وجود خود را مدیون عربستان و مهم ترین کشورهای حاشیه خلیج فارس هستند، بدور است که به همکاری داعش تن دهند مگر اینکه عربستان از آنان بخواهد.»

این افشاگری دییرلاو و اعلام گفتگوی خصوصی بین او و بندر سلطان، نشانگر چندین مساله است، که نه تنها نبایستی به سادگی از روی آن گذشت، بلکه با دیدی مظنون وار باید بدان نگریست!

نخست، این افشاگری مسلما در مناسبات سیاسی بریتانیا با عربستان سعودی اثرات منفی خواهد گذاشت، بویژه آنکه این گفتگو خصوصی و محرمانه بوده و افشای آن بدون اجازه دولت بریتانیا نمی توانسته انجام بپذیرد، و بروشنی گویای تغییر سیاست بریتانیا درمورد عربستان سعودی است.

دوم، داعش با آنکه با کمک مالی عربستان و قطر راه اندازی شده است، ولی این گروه تروریستی ساخته و پرداخته آمریکا و هم پیمانانش از جمله خود بریتانیا و اسراییل است،[2, 3, 4] و افشاگری دییرلاو، نیخ می تواند نشاگر آن باشد که عمر سود دهی داعش در عراق بسر آمده و یا با شکست روبرو گشته و آن نتیجه ای که انتظار داشته اند را نداده و برای زدودن مسوولیت و شستن دست های خود از این جریان ضدانسانی، بایستی گناهان را بر سر کسی اندازند، که چه کشوری بهتر از عربستان سعودی خواهد بود، زیرا که اکثر انگشتان اتهام مدتهاست که بسوی آن کشور دراز است!

سوم، این افشاگری نیز، شعله ور ساختن کشتارها و ریختن نفت بر روی آتش و ایجاد شکاف و تنفر بیشتر میان مسلمانان اهل تسنن و اهل تشیع است، که در نهایت برنده این خونریزی ها و اختلافات، کشورهای غربی و اسراییل خواهند بود.

ولی پرسشی که تاریخ پاسخگو خواهد بود، آیا این تغییر سیاست غربیان نسبت به سعودی ها، گویای آغازی بر پایان خاندان سعود است – و حتی – آیا غربیان «عربستان» را بسوی تکه پاره شدن سوق می دهند؟

سر ریچارد دییر لاو، رئیس پیشین سازمان جاسوسی بریتانیا، یکی از روسای انجمن «هنری جکسن»[5] و از طراحان تجزیه استانهای نفت و گاز خیز (استانهای خوزستان، بوشهر، لرستان، ایلام و کهگیلویه و بویر احمد و همچنین بخشهایی از استانهای کرمانشاه، کردستان، همدان، مرکزی، قم، اصفهان، چارمحال بختیاری، فارس، و هرمزگان)، از ایران که انگلیسی ها نام موهوم «الاحواز» را بر آن گذارده اند، بود![6] اجرای این طرح که هم اکنون در حال آماده سازی و بگمان زیاد در دست اجرا می باشد، منوط بر ایجاد اغتشاشات دینی و قومی که به یک جنگ داخلی سرانجامد، می باشد – دقیقا رخدادی که امروز در عراق شاهد آن هستیم!

نوشته ادمین خلیج فارس

یاری نامه (منابع، ارجاعات و توضیحات)
————–
1 – Iraq crisis: How Saudi Arabia helped Isis take over the north of the country
http://tinyurl.com/ltcmcjn

2 – U.S. Trained ISIS at Secret Jordan Base
http://tinyurl.com/lcqbam4

3 – BLOWBACK! U.S. TRAINED ISLAMISTS WHO JOINED ISIS
http://tinyurl.com/pnoxm6e

4 – Syria’s Bloody CIA Revolution – A Distraction?
http://tinyurl.com/p2k9t8d

5 – سایه لاشخوران برروی خاک ایران: افزایش فعالیتهای غربیان برای جداسازی خوزستان و دیگر سرزمینهای نفت خیز از ایران
http://tinyurl.com/9ec8y5o

6 – مناطق نفت خیز ایران و نقشه خیالی امیرنشین الاحواز
http://tinyurl.com/mppot58

Advertisements

1 پاسخ به “آیا می توان به افشاگری MI6 اعتماد کرد؟!

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s