حماس و حزب الله در خدمت اسراییل

تاربرگ خلیج فارس Persian Gulf فیسبوک
10565025_10153090869736111_7977297846219812469_n
تصویب بودجه ۶۲۱ میلیون دلاری کمک آمریکا به اسرائیل برای ساخت سامانه دفاعی «گنبد دروغین»!

به گزارش هارتص، روزنامه بامداد اسراییل، کنگره آمریکا بودجه ۶۲۱ میلیون دلاری کمک نظامی به اسرائیل تصویب کرد. ۳۵۱ میلیون دلار ازاین بودژه صرف بهینه سازی سامانه دفاعی «گنبد آهنین» خواهد شد.[1] این کمک مالی بخشی کوچکی از کمک دولت آمریکا به اسراییل است که از بودجه ۵۴۹ میلیارد دلاری نیروهای نظامی امریکا پرداخت می شود.[2] بودجه نظامی آمریکا، برابر با کل درآمد سرانه ایران است![3]

روزنامه «جروزالم پست» نیز نوشت که اگر یورش موشکی حماس به شهرهای اسراییلی صورت نمی گرفت (که تنها جان یک اسرائیلی را گرفته است). این کمک مالی به اسراییل نمی شد.[4]

سامانه موشکی-دفاعی «گنبد آهنین» توسط کارشناسان اسراییلی با کمک ۲۳۵ میلیون دلاری آمریکا ساخته شده است، که به ادعای دولت بنیامین نتانیاهو تاکنون نگذاشته است، هیچ کدام از ۱۱۰۰ موشک شلیک شده حماس، به شهرها یا جان اسراییلی ها آسیبی برساند! ولی یک کارشناس نظامی اسراییل آنرا یک دروغ خواند!

دکتر موتی شَفَر’، یکی از کارشناسان نظامی اسراییل در گفتگو با رادیو ۱۰۳ اسرائیل افشا ساخت که گزارش دولت اسراییل در باره موفقیت سامانه گنبد دفاعی دروغ بوده و جنبه تبلیغاتی دارد.[5] او مدعی شد، دولت اسراییل با بکاربری فناوری، یک جنگ دیجیتالی را بپا ساخته است که موشک های حماس به اسرائیل یورش برده و سامانه گنبد آهنین با موفقیت آنان را نابود ساخته است! او مدعی شد، در ازای هر «موشک واقعی» حماس، اسرائیل ۹ «موشک مجازی» ساخته و مدعی می شود که آنها را نابود ساخته است!

مسلما، این نیرنگ در بهره برداری تبلیغاتی بدو جهت می باشد. نخست، به ارتش اسراییل تحت نام دفاع اجازه ادامه کشتار فلسطینی ها در نوار غزه را می دهد، و دوم، به جهانیان این پیام را میدهد، که سامانه و سپر دفاعی اسراییل اجازه نخواهد داد هیچ موشکی بخاک شان رسد!

یورش ارتش اسرائیل به نوار غزه، تحت عنوان دفاع ، تاکنون ۱۹۴ کشته بجای کذاشته است[6]، که ۴۵٪ از آنان، کودکان بوده اند.

اسراییل تنها کشور در جهان و عضو سازمان ملل است، که فاقد مرز های مشخص سیاسی می باشد و بگفته ‹گیدئون لوی’، گزارشگر هارتص برای نامشخص ماندنش، نه تنها حاضر به صلح نمی شود، بلکه خواهان ادامه چنین وضعیتی می باشد[7]، و برای اجرای این هدف، دو گروه حماس و حزب الله (جمهوری اسلامی) این وظیفه را بعهده دارند!

از زمان بپا ساخته شدن دو گروه حماس توسط خود اسراییلی ها[8] و حزب الله لبنان توسط جمهوری اسلامی، خدمتی که به اسراییل شده است، هیچ کشور یا نیروی دیگری توان آن خدمات را نمی توانست داشته باشد.

این دو گروه نخست سازمان جنبش آزادی فلسطین (ساف) که برای خود وجهه ای قانونی در چشم جهانیان پیدا کرده و برای اسراییلی ها سرطان و خطری در ایجاد یک فلسطین مستقل، که اسراییل را وادار می ساخت را تا به مرزهای تعیین شده ۱۹۶۷ (بگفته نتانیاهو، «مرزهای خودکشی») تن در دهد، را از صحنه سیاسی خارج ساخت؛ و با فعالیت های تروریستی خود در بدنام ساختن فلسطینی ها که برای آزادی کشورشان از اشغال بیگانه تلاش می کردند، در عوض اسراییلی ها را در چشم جهانیان مظلوم جلوه داده اند. این مظلوم نمایی، به رژیم اشغالگر که در پی حفظ وضعيت موجود است، یاری کرد تا با کشتار و زورگویی بیشتر تحت نام دفاع از یهودیان، دست یازی به سرزمین های فلسطینی ها را فراتر برده و به فراخی سرزمینهای اشغالی خود گسترش بخشند. اسراییل از سر خیر این گروه، امروز نه تنها در خاورمیانه، بلکه در جهان یک قدرت نظامی بزرگ بشمار می رود.

شگفت انگیز نیست که وجود حزب الله، برای اسراییل نیز منبع در آمدی شده است! براساس محاسبات دولت آمریکا، جمهوری اسلامی سالانه بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلیون دلار متحمل مخارج حزب الله می شود[9]، و اسراییل تنها برای مقابله با این گروه از دولت آمریکا سالانه ۳ میلیارد دلار[10] و ۴ میلیارد دلار از کشورهای اروپایی و لابی های صهیونست جهانی کمک دریافت می کند[11]، که مسلما درصورت نابودی حزب الله، این در آمد قطع خواهد شد!

آمریکا بجز ۱۴۰ میلیارد دلار در سال کمکهای نظامی[12]، از سال ۱۹۴۹ تاکنون مبلغ ۱۲۰ میلیارد دلار برای امور شهروندی به اسراییلی ها کمک مالی کرده است![13]

نوشته ادمین خلیج فارس

یاری نامه (منابع. ارجاعات و توضیحات)
—————-
1 – http://www.haaretz.com/news/diplomacy-defense/1.605370

2 – http://fas.org/sgp/crs/mideast/RL33222.pdf

3 – http://kushnirs.org/macroeconomics/gni/gni_iran.html

4 http://www.jpost.com/Operation-Protective-Edge/Hamas-campaign-results-in-more-US-money-for-Israels-Iron-Dome-system-363060

5 – http://www.digitaljournal.com/news/world/israeli-defense-expert-says-iron-dome-success-rate-is-a-hoax/article/390442

6 – http://abcnews.go.com/International/growing-death-toll-gaza-israel/story?id=24574035

7 – http://www.haaretz.com/print-edition/opinion/israel-doesn-t-want-peace-1.217576

8 – http://online.wsj.com/news/articles/SB123275572295011847

9 – http://www.aipac.org/learn/legislative-agenda/agenda-display?agendaid=%7B407715AF-6DB4-4268-B6F8-36D3C6F241AA%7D

10 – http://www.washingtoninstitute.org/policy-analysis/view/hezbollah-finances-funding-the-party-of-god

11 – USA International Business Publications, «Jewish Lobby in the United States Handbook: Organization, Operations, Performance» (2009).

12 – http://mearsheimer.uchicago.edu/pdfs/A0040.pdf

13 http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/US-Israel/U.S._Assistance_to_Israel1.htm

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s