سخنان 16

برگرفته از برگه های مختلف در فیسبوک
10703923_703808019710941_2442827837197725166_n
آن کس که بهشت زندگی را برایت جهنم کرده، مجبور است متقاعدت کند که:«بهشت جای دیگری است» کارل پوپر (برگه به نام انسان بخشنده مهربان)

تا زمانی که نسلی از زنان آزاده به وجود نیایند، هرگز نسلی از مردان بزرگ را نخواهیم دید. رابرت جی. اینگرسول (برگه کانون آگنوستیک ها و آتئیست های ایران Iranian Atheists & Agnostics)

کفرگویی اتهامی است که روحانیون برای دفاع از اعتقادات مذهبی که توانایی مراقبت از خود را ندارند ابداع کرده اند. رابرت جی. اینگرسول (برگه زندگی مبهم صادق هدایت)

زیرکانه ترین راه برای تسلط بر هر جامعه، تحقیر و محدود کردن زنان آن جامعه است زیرا زنان اسیر … دیگر قادر نخواهند بود انسان هایی آگاه و آزادی خواه پرورش دهند. (برگه شراب شیراز)

هر چه بیشتر روی ادیان مطالعه می کنم، بیشتر متقاعد می شوم که بشر هرگز هیچ چیزی به غیر از خودش را نپرستیده است! ریچارد برتون (نویسنده و شرق شناس انگلیسی که گلستان سعدی و داستانهای هزار و یک شب را به انگلیسی ترجمه کرده است.)

علم پادزهر تعصب و خرافات است. آدام اسمیت (فیلسوفی اسکاتلندی بود که از او به عنوان پیشروی اقتصاد سیاسی و «پدر علم اقتصاد مدرن» یاد می‌شود.) (برگه بیگ بنگ)

همین که آزادی در نهاد انسان زبانه کشید، دیگر از دست خدایان هیچ کاری بر ضد انسان ساخته نیست. چون این یک امر انسانی است، که جلوی او را ول کنند یا بگیرند و خفه اش کنند. ژان پل سارتر (کتابکده نادری)

ﺍﮔﺮ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪ ﺍﯾﻦ ﺩﻧﯿﺎ ﺭﺍ ﺳﺎﺧﺘﻪ ﻻﺍﻗﻞ ﻣﯽ ﺗﻮﺍﻧﺴﺖ ﻗﺒﻞ ﺍﺯ ﻓﺮﺍﺭ ﺷﺎﻫﮑﺎﺭ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺍﻣﻀﺎ ﮐﻨﺪ ! ﺭﺍﺯ ﻓﺎﻝ ﻭﺭﻕ / ﯾﻮﺳﺘﯿﻦ ﮔﻮﺭﺩﺭ(برگه به نام انسان بخشنده مهربان)

حرف، باد است اما فکر آتش است. آتش رااول باید گیراند، باد خودش به آن دامن می زند. محمود دولت آبادی (برگه سخنان بزرگ ازاشخاص بزرگ)

با خـوردن حـرف هرگـز سوء هاضــمه نمـی گيريــد ! وینستــون چرچیــل (برگه سخنان ناب)

تمام محبت خود را یکباره برای دوستت ظاهر مکن. زیرا هر وقت اندک تغییری مشاهده کند تو را دشمن می پندارد. سقراط (برگه سخنان بزرگ ازاشخاص بزرگ)

یادمــان باشـد ، بـا شکسـتن پـای دیـگران ، مـا بهتـر راه نخـواهیم رفــت … !برایان تریسی (برگه سخنان ناب)

اگر فقیر به دنیا آمدید این اشتباه شما نیست. اگر فقیر از دنیا بروید این اشتباه شماست. بیل گیتس (برگه سخنان بزرگ ازاشخاص بزرگ)

دانشمندان یقین ندارند اما دلیل دارند، دینداران دلیل ندارند اما یقین دارند! اشلی مونتاگو(برگه دکتر محمد مصدق رهبر ملی ایرانیان)

در یک جامعه بیمار، سالم ها بیمار حساب می شوند. نیچه (برگه دکتر محمد مصدق رهبر ملی ایرانیان)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s