کانالی برای نیروی خورشیدی

solar-canals
http://welldonestuff.com/canal-solar-power-project/

پیمانکار پروژه ی کانال نیروی خورشیدی، شرکت هندی سان ادیسون است. این یک پروژه ی ساده ولی مبتکرانه است که چندین مایل کانال مولد برق را در بر می گیرد. این پروژه در سال 2012 در ایالت ساحلی گجرات(Gujurat) آغاز شد. این طرح مبتکرانه از سامانه های نیروی خورشیدی عادی که روی زمین بنا می شوند متفاوت است زیرا در مقدار زیادی زمین و آب صرفه جویی می کند. پانل های خورشیدی سبب صرفه جویی آب می شوند زیرا مقدار آبی را که تبخیر می شوند کاهش می دهند. یکی از مسایل اصلی این پروژه، هزینه های سنگین آن است. هزینه ی آن حدود پنجاه درصد بیشتر از هزینه برای نیروگاه سنتی تخمین زده می شود که روی زمین بنا شود.
در دفاع از هزینه کرد بالاتر ف باید گفته شود که یک پروژه نظیر این، پیش از این ساخته نشده است. پروژه های تفکیک زمین نظیر این، اغلب گران هستند زیرا هیچ پروتکلی برای پیروی موجود نیست. همچنین، مشکلاتی وجود دارد که نیازمند پژوهش برای رفع هستند که آن را گران می کند.
فرضیه ی ساخت پانل های خورشیدی روی کانال یک ایده ی ساده است. اما وقتی موضوع صرفه جویی در زمین و آب در میان باشد منافع آن بسیار زیاد است.
در حدود یک میلیارد و دویست میلیون نفر در دنیا دسترسی به الکتریسیته ندارند. از زمان آغاز این پروژه در 2012 بیشتر آن تکمیل شده است.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s