بحران اقتصادی روسیه به حکومت پوتین پایان می بخشد.

Russia’s economic crisis ‹will end Putin regime; Holly Ellyat; Monday, 9 Mar 2015
http://www.cnbc.com/id/102487788
Putin3
علیرغم انزوای سیاسی روسیه و هیاهو بر سر مرگ منتقدِ پوتین، بوریس نمتسوف، پشتیبانی روس ها از رییس جمهور ولادیمیر پوتین قدرتمند مانده است اما یکی از پرسر وصداترین منتقدان باور دارد که سرنگونی نهایی پوتین می تواند به سبب بحران های اقتصادی در پیش روی روسیه رخ دهد.
بیل برودر (Bill Browder ) دوشنبه به CNBC گفت:«فکر نمی کنم که قتل نمتسوف درصد گسترده ای از روس ها را نظیر خودِ من و سایر افرادی که به یک دمکراسی لیبرال امید دارند تکان دهد.»
اما آنچه که در این وضعیت تکان دهنده است و همیشه تکان دهنده بوده، یک بحران اقتصادی است. چرا بهارعربی(در سال 2011) روی داد-این بدلیل یک موج دمکراسی خواهی نبود بلکه بدلیل این بود که بهای غذا و سوخت برای مردمی بالا رفت که زیر حداقل خط معاش زندگی می کنند و نمی توانند دیگر آن را تحمل کنند.
«نوعی کاتالیزور مرتبط با اقتصاد در پیش است که به حکومت پوتین پایان می دهد. او نمی داند و ما هم نمی دانیم این چه کاتالیزوری خواهد بود و چه وقت روی خواهد داد.»
برودر، مدیراجرایی و بنیان گذار بازار های سرمایه ی هر میتج(Hermitage) سالهاست که منتقد علنی حکومت روسیه و رهبرش ولادیمیر پوتین بوده است.
Putin3
برودر در 2007،با اتهام اختلاس از سوی اداره ی مالیاتی از روسیه بیرون انداخته شد.از آن زمان، او مرتب روسیه را به فساد متهم می کند و در نبردی تبلیغاتی با دولت روسیه بر سر مرگ وکیل خود سرگئی مگنیتسکی (Sergei Magnitsky)درگیر بوده است ک به تحقیقی درباره ی کلاهبرداری در بین مقامات روسیه پرداخته بود.
اگر یک انتخابات فوری برگزار شود بیش از نیمی از روسها به ولادیمیر پوتین رای می دهند. از 1600 نفری که توسط مرکز مستقل لودا (Levada) در ماه پیش مورد نظر سنجی قرار گرفتند، 55 درصد در یک انتخابات ناگهانی، رای خود را به نفع پوتین خواهند داد. رتبه ی محبوبیت برای پوتین در فوریه 86درصد بود، هرچندکمی کمتر از 88درصد در اکتبر.
حالا برودر که در لندن بسر می برد بهCNBC اروپا می گوید که رتبه ی 88درصدی محبوبیت پوتین-علیرغم یک سال بدتر شدن اوضاع اقتصادی که به سبب سقوط بهای نفت و تحریم های کشورهای غربی بر روسیه بدلیل نقش آن در مناقشه ی اوکراین بوده است -باورنکردنی است. او می گوید«احتمالا این نظر سنجی نمی تواند دقیق باشد.»
«فکر نمی کنم محبوبیت 88درصدی داشته باشد ولی محبوبیت بالایی دارد زیرا این دیوانگی ملی را با تلویزیون درست کرده اند.»
روسیه از آشفتگی اقتصادی رنج می برد. اقتصادی که انتظار می رود امسال وارد رکود شود زیرا آثار منفی تحریم هاو بهای کم نفت که روسیه بعنوان یک صادرکننده اصلی به آن متکی است شروع شده است.
روبل ضعیف شده به نحو چشمگیری بر نرخ تورم تاثیر گذاشته است که در فوریه با رسیدن به 16.7 نسبت به سال پیش، افزایش آن شتاب گرفته است. در نتیجه، مطابق پژوهشی که توسط بانک روسی VTB کپیتال( VTB Capital)هفته پیش منتشر شد انتظار می رود روس ها بیش از نیمی از درامد خود را امسال برای غذا خرج کنند.
برای آنکه پوتین نشان دهد که در ریاضت اقتصادی مردم شریک است، جمعه رییس جمهور اعلام کرد که حقوق خود، نحست وزیر دمیتری مدودوف(Dmitry Medvedev ) و سایر مقامات بلندمرتیه را ده درصد را کاهش داده است.
سخنگو {دبیر رسانه ای} پوتین، دیمتری پسکوف(Dmitry Peskov) به خبرگزاریRIA_نووستی(RIA-Novosti)گفته است:« کاهش حقوق می تواند تا 2016 ادامه یابد،این یک دستور موقت است که بدلیل وضعیت اقتصادی جاری است. اگر شرایط بگونه ای قابل ملاحظه تغییر نکند، این دوره تمدید خواهد شد. اگر تغییری بسمت بهتر شدن باشد دلیل دیگری برای ادامه یافتن آن نیست.»
مطابق با اسناد دولتی که در 2014 منتشر و توسط CNN نقل شده، حقوق پوتین سال پیش، 3.7 میلیون روبل بوده است که با تورم فعلی حدود 6100 دلار می شود.
Putin2

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s