بیاد سربازان تهمتن و آزاده ارتش ایران در دفاع از مام وطن

از برگه Persian Gulf فیسبوک
در این نوروز، بیاد همه سربازان تهمتن و آزاده ارتش ایران که با دلاوریها و جانبازیهای خود از مام وطن دفاع کرده و به بیگانگان اجازه دستیازی به آب و خاکمان را ندادند – ولی فداکاری های آنان بنام کفتاران و لاشخوران ثبت گردید!
10343510_10152621435531111_2073171128211061325_n
بیاد همه سربازان تهمتن و آزاده ارتش ایران که با دلاوریها و جانبازیهای خود از مام وطن دفاع کرده و به بیگانگان اجازه دستیازی به آب و خاکمان را ندادند – ولی فداکاری های آنان بنام کفتاران و لاشخوران ثبت گردید!

هم میهن آیا می دانید که:

در زمان جنگ و مساله استتار و پنهان ماندن از چشم دشمن، سربازان ارتش حق حمل پرچم سه رنگ ایران چه پیش از انقلاب و چه پس از انقلاب را نداشتند، و برای همین هم عکسهای پرچم سه رنگ ایران در تصاویر از زمان جنگ کمیاب است.

گونی پس از گونی پیشانی-بندهای سبز رنگ از سوی نظام بین جنگندگان پخش می شد، ولی سربازان ارتش از بستن به سر خود خودداری می کردند؟

در زمان عکس گرفتن از شهدا، عکسی از روح الله الموسوی الخمینی را در جیب یا بر روی سینه آن شهدا می گذاشتند و سپس عکس می گرفتند – یا یک پیشانی بند خونین را برپیشانی آنان می بستند که ادعا کنند برای اسلام یا خمینی به جنگ رفته بوند نه ایران؟

– عکاسان بخش تبلیغات ارتش و سپاه همیشه با خود تصاویری از خمینی (جیبی و بزرگ) و پرچم هایی که بر روی آنها «یا زهرا» و «یا علی» نوشته شده بود را حمل می کردند، که در زمان عکس گرفتن بدست سربازان بدهند» که هیچ سربازی هم جرات خودداری از پذیرفتنش را نداشت!

نظام اکثر عکس هایی که از جنگ پخش می کرد، بسیجی ها و پاسداران را نشان می داد، تا مدعی شود که آنان بودند که از کشور دفاع کردند؟ درصورتی که مغز و نیرو های اصلی جنگی که دانش جنگیدن را داشتند، ارتش ایران بود که در زمان شاه در بهترین دانشگاه ها و دانشکده های نظامی ایران و جهان دوره های نظامی و جنگی دیده بوده و اکثریت نیز سربازان وظیفه تحت فرماندهی آنان بودند که از کشورمان دفاع کردند؟!

بزرگترین سد راه صدام برای یورش به ایران و اشغال خرمشهر لشکر ۹۲ زرهی اهواز بود که با در اختیار داشتن بیش از ۴۸۵ تانک پیچیده چیفتن و ۸۰ تانک اسکورپیون، بزرگترین و پیشرفته ترین لشکر زرهی خاورمیانه و سومین در جهان بشمار می رفت و هر کدام از خدمه تانک ها بیش‌ از دو سال تعلیمات نظامی و جنگ الکترونیک در انگلستان دیده بودند – ولی دقیقا پیش از یورش صدام، «مصطفی چمران» و «محمد جهان آرا»، به بهانه آنکه خدمه تانک ها «غیربومی» هستند، لشکر را از هم پاشانده و سد راه صدام را برای یورش به ایران برداشتند! همچنین فرمانده لشکر ««تیمسار سپهبد عیسی بقراط جعفریان»، که یکی از نخبگان آرایش های زرهی در جهان بشمار می رفت، چند روز پیش از یورش عراقی ها به ایران توسط چمران با خالی کردن گلوله ای از پشت سر کشته شد! بگفته ای ساده تر، محمد جهان آرا و مصطفی چمران که امروز اُمت (نه ملت ایران) زودباور و ساده لوح از آن دو «وطنفروش و خائن» بت ساخته اند، کسانی بودند که راه را برای یورش عراقی ها هموار و کلید خرمشهر را دو دستی در بشقاب طلا به صدام حسین هدیه کردند؛ که در حقیقت این دو مستقیما شریک در کشتار و جنایات عراقی ها در ایران بودند!

آیا می دانید برای آزادسازی خرمشهر، سرانجام نظام آخوندی وادار شد، التماس کنان دست بدامان همان خدمه های اخراجی یا بگفته محمد جهان آرا «راننده های طاغوتی» شد و با بازگرداندن آنان لشکر ۹۲ زرهی اهواز بار دیگر زنده شد و و به یاری لشکر ۷۷ خراسان، تیپ ۵۵ هوابرد شیراز (کلاه سبزها)، تکاوران دریایی بوشهر، لشکر ۱۶ زرهی قزوین، تیپ زرهی ۳۷ شیراز، گارد پیشین شاهنشاهی، هوانیروز و نیروی هوایی خرمشهر را پس از ۵۷۸ روز اشغال آزاد ساختند؟

یگان‌هایی لشکر گارد جاویدان شاهنشاهی پیشین (پس از انقلاب لشکر ۲۱ حمزه تبریز نام گرفت) و یک گردان تانک از لشکر زرهی ۷۷ خراسان روبروی ارتش عراق ایستادگی و اجازه ندادند تا دشمن از رود کرخه گذر کند که از آن سوی، گردان ۴۴ پیاده نیروی زمینی ارتش با ایستادگی سرسختانه، عراقیها را در ۵ کیلومتری آبادان متوقف ساخت؟

در هفته نخست جنگ، سرهنگ گارد شاهنشاهی هوشنگ عطاریان، با یگان زرهی تحت فرماندهی خود، با بکارگیری شیوه های و تاکتیک عملیاتی پدافند زرهی در روز هشتم جنگ توانست با نابود ساختن ۸۰ تانک عراقی قصر شیرین را از دشمن باز پس ستاند و آنان را از خاک ایران بیرون نماید، که جمهوری اسلامی دو سال دیرتر، پاداش خدمتش را به ایران را به اتهام و تهمت دروغ «توده‌ای بودن» داد؟

سرانجام یگان‌های پیاده و زرهی از لشکر ۷۷ خراسان، لشکر جاویدان (۲۱ حمزه)، لشکر ۱۶ قزوین، بازمانده لشکر ۹۲ زرهی اهواز، گروهان رزمی زرهی شیراز و تیپ خرم آباد و همدان و… مسوول بیرون راندن نیروهای عراقی از کشور بودند؟

بازماندگان نیروی دریای شاهنشاهی که هنوز در روزهای نخست انقلاب اعدام نشده بودند، از جمله دریادار مدنی، دریادار علوی، دریادار طباطبایی ودریادار بهرام افضلی، که در زمان جنگ نیروی دریایی عراق را در هم شکانده بودند، جمهوری اسلامی پاداش آنان را با تهمت توده ای بودن تیرباران کرد یا فراری داد؟

بلاستثنا، همه عملیاتی که در زمان جنگ موفق و بزرگترین ضربه ها را به نیروهای عراقی وارد ساخته شده بود، توسط ارتش، نیروی دریای و نیروی هوایی انجام شد که فرماندهانشان تعلیم دیده زمان شاه بودند، از جمله عملیات H3 نیرو هوایی و عملیات مروارید توسط دریادار رحمان الفتی فرمانده تکاوران دریایی پایگاه بوشهر، ولی نظام حتی نام یا یادی از آنان بر زبان نمی آورد!

سران نظام جمهوری اسلامی که فرزندان مردم را با «کلید پلاستیکی ِ درب ِ بهشت» ساخت چین به جبهه ها می فرستادند، حتی یکی از نورچشمی هایشان در جنگ شرکت نکرد، از جمله سیّد احمد خمینی (احمد گریان) که زیر عبای پدرش پنهان شده بود؟ و تنها برای تبلیغات در پشت جبهه ها که دور از خطر و چشم دشمن بود عکس می گرفتند و در روزنامه ها بدروغی مدعی می شدند که به جبهه ها سرکشی کرده اند؟ ولی در انگلستان در زمان جنگ فالکلند، پسر ملکه پرنس اندرو در جنگ شرکت کرد[2] – و در افغانستان وعراق هر دو نوه ی ملکه، پرنس ویلیام (پادشاه آینده انگلیس)[3] و پرنس هری[4] هر دو شرکت و خلبان هلیکوپترهای آپاچی بودند؟

غیرمسلمانان (ارمنیان، زرتشتیان و کلیمیان) در جبهه ها و در سنگرها بایستی با مسلمانان فاصله خود را حفظ می کردند، که در صورت خمپاره خودن و متلاشی شدن پیکرهایشان، مبادا هم میهنان و همسنگران مسلمانشان «نجس» شوند! که تنها بسیجی ها و پاسداران آن را مراعات کرده زیراکه غیرمسلمانان را نجس می دانستند، ولی سربازان وظیفه و ارتشیان به این دستور خندیده و برایشان اهمیتی نداشت؟!

پس از آزادسازی خرمشهر، در روز ۳۱ خرداد ماه ۱۳۶۱ عراق خواهان پایان بخشیدن به جنگ و حتی عربستان سعودی هم پذیرای پرداخت خسارت ۳۰۰ میلیاردی به ایران شد،[5]، ولی جنگ ۷ سال دیگر بدرازا کشید، چون روح الله خمینی میخواست به قدس برود؟ . . . ولی برای رسیدن به قدس، به غربیان از راه فروش اسلحه و مهمات به دو طرف جنگ ۱.۲ تریلیون دلار (۱۲۰۰ میلیارد دلار) سود رساند، ولی هر دو کشوری که برای موجودیت رژیم اسرائیل خطر بشمار می رفتند، بخاک نشاند!

– سرانجام، آیا می دانید جنگ ۲۶ سال است که به پایان رسیده است و همه آنانیکه در جنگ شرکت کردند، امروز جوان ترینشان ۴۰ سال سن دارند – ولی هیچ کدام از بسیجی های امروزی که هنوز شیر مادر در دهانشان خشک نشده است و یک روز جنگ بخود ندیده اند، تحت تاثیر اراجیف و دروغهای تبلیغاتی نظام قرار گرفته و با تکرار آن دروغ ها در زمان سخن گفتن از جنگ، آنچنان متوهم زده شد هاند که با رجزخوانی باور دارند خودشان در خط مقدم جبهه ها جنگیده بوند؟! . . . . بی خبر که بسیجی های زمان جنگ که فقط برای مین روبی و «کشته شدن» و برای استفاده و «بهره برداری تبلیغاتی» از سوی نظام به جبهه ها فرستاده می شدند!

بله هم میهن، ارتش ایران بود که از مام وطن دفاع کرده و به بیگانگان اجازه دستیازی به آب و خاکمان را ندادند – ولی فداکاری های آنان بنام کفتاران و لاشخوران ثبت گردید! . . . باور ندارید، خودتان پژوهش کرده از آنانی که در ارتش و در جنگ خدمت کردند بپرسید!

ادمین خلیج فارس، که دوسال داوطلبانه، به عشق مام ایران، جان برکف در جنگ انجام وظیفه کرد. *

———————
1 – http://www.persian-gulf.net/2014/05/blog-post_25.html

2 – http://tinyurl.com/l6sgo5m

3 – http://tinyurl.com/n4kspsq

4 – http://tinyurl.com/ko8uy6y

5 – Karsh, Efraim, «The Iran–Iraq War: 1980–1988», (25 April 2002). pp. 1–8, 12–16, 19–82

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s