ده ابتکار اخیر در فناوری

http://interestingengineering.com/top-10-latest-technological-innovations/
خلاقیت انسان بی پایان است و ابداعات و ابتکارهای فناوری نیز بنظر بی پایان می رسند.
technological-innovations-the-sqare
10.چارگوش: چارگوش، کارتخوان اعتباری است که به گوشی همراه شما متصل می شود. این یک ابزار جانبی ساده و کوچک است که به گوشی شما، با جای دهی آن در اتصال ورودی شنیداری متصل می شود. با این چارگوش، پرداخت ها تنها با یک اتصال ممکن است.

technological-innovations-the-uno
9. اونو: اونو توسط پوز گولاک نوزده ساله ابداع شد و موتورسیکلتی تنها با یک چرخ است. این موتور برای حفظ تعادل از فناوری ژیروسکوپ استفاده می کند. با خم شدن به جلو سرعتش افزایش یافته و با خم شدم به عقب سرعتش کم می شود.

technological-innovations-biomimicry
8- تقلید از طبیعت: همان گونه که از نامش برمی آید، تقلید از طبیعت، علم تکرار طبیعت است. از نوک گونه ای از مرغ ماهیخوار برای طراحی دماغه ی قطار سریع السیر(bullet train) شینکَنسِن(Shinkansen ) ژاپن استفاده شده است. این طرح هم سرو صدای قطار را به گونه ای قابل ملاحظه کاهش می دهد و هم از هزینه ی رانش قطار را در حال حرکت می کاهد. در نمونه ای دیگر با استفاده از شش انسان بعنوان مرجع، دانشگاه هاروارد تراشه ای روی شش ابداع کرد که می تواند آغازی برای پایان بخشیدن به انجام آزمون روی جانوران باشد.

technological-innovations-wind-turbines
7. توربین های بادی: با افزایش توجه به انرژی تجدید پذیر، تلاش های بسیاری برای برداشت انرژی از توربین های بادی بوده است. مرکز تجارت جهانی برای مثال نخستین آسمانخراشی بود که توربین های بادی برای آن نیروی برق ذخیره می کردند. بین دو ساختمان توربین های بادی بصورت سیستماتیک داشت. شکل ساختمان ها نیر به گونه ای طراحی شده بود که توربین ها حداکثر مقدار نیروی باد ممکن را بدست می آوردند.

technological-innovations-electric-cars
6. خودروهای الکتریکی: خودروهای الکتریکی با انرژی سبز حرکت می کنند. آنها راه حلی برای آلودگی بدست می دهند که با وسایط نقلیه نسل فعلی ایجاد شده است. این خودروهای هیچ تهدیدی برای محیط زیست نیستند و می توانند نسل آینده ی خودروها باشند.

technological-innovations-shark-tank
5. مخزن کوسه: مخزن کوسه یک برنامه مستند واقع-نما می باشد. در این برنامه، میلیاردرها و میلیونر ها در جستجوی یک ایده برای تجارت هستند تا در آن سرمایه گذاری کنند. کارآفرین های گوناگون در جستجوی رویای امریکایی، ایده هایشان را ارائه می دهند. این کارآفررینان باید تلاش کنند سرمایه گذاران را قانع سازند که ایده هایشان ارزش سرمایه گذاری را دارد. مخزن کوسه ها برای بهترین برنامه واقع نمای ساختیافته، جایزه امی را بُرد.

technological-innovations-jetman
4. مرد جتی(Jetman): یوس روسی(Yves Rossy) خلبانی است که ایده ای برای داشتن پرواز با موتور برای انسان را داشت و حالا این رویایش به تحقق پیوسته است. روسی دوماه قبل پروازی بر فراز دوبی داشت.

technological-innovations-car-GPS
34. ردیابی وسیله نقلیه با جی پی اس: ردیابی خودرو هرگز به این سادگی نبوده است. با فناوری جی پی اس که در خودروی شما تعبیه شده سما می توانید حتی بر محل خودروی خودتان را با کوشی همراه هوشمند، نظارت داشته باشید.

technological-innovations-watermill
2.ماشین آب: ابزاری است که می تواند از هوای رقیق آب درست کند. این ابزار توسط شرکت المنت فور( Element Four) در کانادا ابداع شده است. المنت فور امیدوار است که در آینده نزدیک این دستگاه جدید یک وسیله خانگی عادی شود.

emscherkunst ruhr2010

emscherkunst ruhr2010


1. خانه متحرک: بسیاری از افراد خانه هایشان را دوست دارند اما پیش می آید که پیرامونش را دوست نداشته باشند. اگر بتوانیم همراه با خانه مان حرکت کنیم چه؟ در کامبریج، انشگلستان، یک نمونه خانه ساخته شده که روی «شش پا» راه می رود. این خانه نیروی الکتریک را از سلول های خورشیدی بدست ی آورد و یک آشپزخانه، یک سرویس بهداشتی ، یک سامانه ی فاضلاب برای آب باران ، یک اتاق خواب و یک پله ورودی دارد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصاتِ خود را پر کنید یا برایِ ورود رویِ نقشک‌ها کلیک کنید:

نشان‌وارهٔ WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر )

درحال اتصال به %s