درینکویو شهر زیرزمینی زرتشتیان شگفت انگیز ترین محوطه ی توریستی جدید ترکیه

از برگه ایران همیشه خاک من فیسبوک
13179168_844980448945320_1721955667931212340_n
تمدن بسیار اسرار آمیز زرتشتیان (حمله ی موجودات فرازمینی؟)
چرا زرتشتیان بیشتر از2300 سال پیش شهری به عمق 85 متر زیر زمین با گنجایش زندگی برای بیست تا سی هزار نفر احداث کردند ؟؟؟؟
سال ها پیش در کاپادوکیه (بخشی از ترکیه امروزی) یکی از بزرگترین کشفیات دنیای باستان صورت گرفت . شهری زیرزمینی با نام درینکویو به معنی چاه عمیق با گنجایش زندگی برای بیشتر از بیست هزار نفر که در هشت طبقه زیر زمین ساخته شده است .
لازم بذکر است بخشی که این شهر در آن کشف شده از زمان مادها و هخامنشیان به ایران تعلق داشته است و خدایان ایرانی بویژه میترا و آناهیتا در آنجا مورد پرستش بوده اند .
طبقه ی اول این شهر مخصوص نگهداری حیوانات بوده است و در طبقات پایین تر محل زندگی ، نیایش ، پخت و پز و …. قرار داشته است . از طریق تونل های متعدد اکسیژن به عمق 85 متری این شهر میرسیده تا مشکلی برای تنفس وجود نداشته باشد .
بنا با گفته ی دانشمندان ساخت چنین شهری با تمامی امکانات مدرن امروزی بیشتر از ده سال به طول می انجامد . پژوهشگران عظمت و تمدن و علم به کار رفته در این شهر را با اهرام مصر برابر می دانند و البته بسیار شگفت انگیز .
در ورودی های طبقات این شهر سنگهای بزرگی وجود دارد و این امکان را به آنها می داده که هنگام حمله ی دشمن راههای ورودی را مسدود کنند و البته بیرون از شهر دو برج بزرگ دیده بانی نیز وجود دارد که در صورت هجوم دشمن به مردم شهر خبر می داده اند ،‌اما سوال اینجاست ، «این کدام دشمن بوده که زرتشتیان بیشتر از 2300 سال پیش از ترسش چنین شهر بزرگی در زیر زمین آن هم به عمق 85 متر ایجاد کرده اند ؟»
به عقیده ی بسیاری از دانشمندان آنان مورد حمله ی اقوام فرازمینی قرار گرفته اند چرا که اگر دشمن آنها انسان ها بودند دلیلی نداشته که شهری در زیر زمین بنا کنند چرا که هم پیش از آنها و هم بعد از آنها بارها اقوام و دولت های بزرگ و کوچک با هم جنگیده اند ولی هیچ گاه اقدام به ساخت چنین شهری نکرده بودند زیرا هیچ مزیتی در جنگ برای آنها محسوب نمی شده مگر اینکه دشمن از نوعی کاملا متفاوت بوده باشد .
«در وندیدا که یکی از کهنت رین متون اوستا می باشد اهورا مزدا از پیروانش می خواهد برای در امان ماندن از حمله ی دیوها و شیاطین و زمستان شیطانی ، شهرهای زیرزمینی بنا کنند .»
اگر از ترس یخبندان آنها اقدام به چنین کاری کرده بودند بدون شک این قبیل شهرها در مناطق دیگر نیز وجود داشت چرا که نمی توان گفت فقط در بخش کوچکی از ترکیه ی امروزی یخبندان شده ، البته در چند جای دیگر شهرهای زیرزمینی وجود دارد مانند کاشان ولی بسیار کوچک هستند و نمی توان به آنها شهرگفت.
باید دید که منظور اهورا مزدا از حمله ی دیوها و شیاطین چه بوده است ؟؟؟ اگر منظور دشمنانی بودند از جنس انسان بدون شک صفت دیو و شیطان برای آنها بکار برده نمی شد .
در دیواره های این شهر نقشهایی از اهورا مزدا و فروهر دیده میشود . آیا واقعا زرتشیان باستان با پدیده ای عجیب و غیر عادی روبرو شده بودند؟ آیا نقش فروهر با دو بال رمزی از موجودات فرازمینی است؟ آیا داریوش بزرگ که در کتیبه اش عنوان کرده شاهی را اهورا مزدا به او داده، از طرف نیرویی فرا زمینی به پادشاهی برگزیده شده؟ در نقش برجسته های داریوش بزرگ همیشه انسان بالدار یا فروهر را بالای سر او می بینیم . هنوز جوابی قطعی برای این سوالها پیدا نشده اما دانشمندان در این مساله هم عقیده هستند که احداث چنین شهر بزرگی تا 85 متر زیر زمین آن هم با امکانات بسیار کم 2300 تا 2500 سال پیش نمی تواند یک دلیل ساده و معمولی داشته باشد و این کار حاصل یک ترس بسیار عمیق و بزرگ است .

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s