ده راز گیج کننده تاریخی

اغلب مایلیم فکرکنیم همه چیز را راجع به دنیای خودمان می دانیم اما این واقعیت ندارد. هر رازی را که می فهمیم میلیون ها راز دیگر هست تا کشف شود. آثار باستانی کشف شده برای هزاران سال (و شاید میلیون ها سال) در معرض دید عموم بوده اما بسیاری از آنها اخیرا کشف شده اند و دیدگاه ما را نسبت به دنیا باژگونه کرده اند.

1. گزارش شده است که در 1938، باستان شناسان یک غارِ تدفین باستانی در اعماقِ هیمالیا کشف کردند. دیوارها پر از تصاویری بود که آسمان و ستاره ها را به نمایش گذاشته بودندکه سطح آگاهی شگفت آوری از دانش کیهان شناسی را نشان می داد.
1-historical-mysteries
با استفاده از تجزیه و تحلیل رادیوکربن، مشخص شد که این غارها، یازده میلیون سال پیش مسکونی بودند. همچنین باستان شناسان 715 دیسک سنگی یافتند که سنگ های دروپا(dropa) نامیده می شود، بر روی هر یک از این دیسک ها، مجموعه ای پیچیده از هیروگلیف ها حک شده. اینکه این هیروگلیف ها چه می گویند هنوز بصورت راز باقیمانده است. در همین سایت باستانشناسی، بازمانده هایی از نژادی از مردم یافته شده که بصورت غیرعادی دارای بدن های کوچک و سرهای بزرگ بوده اند. آنها شباهتی به هیچ یک از مردم شناخته شده ندارند و منشاء آنها تا به امروز بصورت معمایی حل نشده باقیمانده است.
dwayne

2. زوجی که در حین گردشگری در اطرافِ لندن، در ایالت تکزاس در سال 1936 این تکه سنگ عجیب را یافتند که به دسته چوبی نرمی متصل بود. این دراقع، دسته یک چکش آهنی بود اما دانشمندان هنوز گیج بودند. تجزیه و تحلیل رادیوکربنی نشان داد که این دسته بطور تقریبی 500 میلیون ساله است.
2-historical-mysteries1
نه تنها این بدان معناست که این چکش آهنی پیش از تاریخی است که انسان ها برای نخستین بار ظاهر شدند بلکه حتی اثری از زنگ زدگی هم در آن مشاهده نمی شود.

3. در 1513، دریاسالار عثمانی و عاشق نقشه، پیری حاجی محی الدین، که بنام پیری ریس معروف بود نقشه ای از دنیا بمنظور سفرهای ردیایی و اکتشافات نظامی گِرد آورد که گرچه فقط یک سوم آن باقیمانده است باز هم بنحو شگفت آوری دقیق است.
3-historical-mysteries
دانشمندان می گویند چنین نقشه ای با این همه جزییات بدون تصاویر ماهواره ای امکان پذیر نیست پس چطور پیری ریس توانست به آن دست یابد؟

4. انسان شناسان در دهه 1930، قبیله دوگون(Dogon) را در بورکینافاسو در افریقای غربی کشف کردند. این قبیله تقریبا بطور کامل از سایر دنیا جدا افتاده بود ولی فرهنگی غنی از افسانه ها و استوره ها داشت.
4-historical-mysteries
آنها مدعی بودند که در اعصار باستانی، نژادی از مخلوقات فرا زمینی از سیاره زمین دیدن کردند تا به دوگون ها بگویند که منشا اصلی آنها در واقع از ستاره کاروان کش در صورت فلکى شعراى يمانى(Sirius B) است که آنها پال تولو (Paul Tolo) می نامند.

5. کتاب خطی وُینیچ(Voynich) از نام ویلفرد وینیچ آمده، دلالِ کتاب های نایابی که آن را خرید و در 1912 در معرض توجه عموم قرار داد. بنظر می رسد این کتاب خطی عناوین علمی گوناگونی را از گیاهان تا کیهان شناسی را در بر دارد اما زبانش به هیچ زبان انسانی شناخته شده ای شبیه نیست.
5-historical-mysteries
تجزیه و تحلیل رادیوکربنی نشان می دهد که این کتاب خطی متعلق به 1404 تا 1438 است اما هیچ پاسخی برای این پرسش که این کتاب از کجا آمده است پیدا نشده.

6. ناوبرِ مقابل جزیره کیترا بین کِرت و پلو پونز (Antikythera)بنظر می رسد یک رایانه انالوگ باستانی باشد که از یک کشتی که در خلیج یونان در 1900 غرق شد بدست آمد، بعنوان یکی از مجموعه های پیچیده و رازآلودِ دیسک های برنزی است که چرخه های ستاره شناسی و ردِ ستارگان در آسمان را تعیین می کند.
6-historical-mysteries
تصور می شود که تاریخِ آن به یکصد سال پیش از میلاد مسیح بازگردد، که 16 قرن پیش از کشفیاتِ پیشگامانه گالیله است و یک هزار سال پیش از آنکه ابزارهای پیچیده ای نظیر آن وجود داشته باشند.

7. در کاوش 2012در شهرستان موناتانا داوسون این بوق از شاخِ دایناسوی با سه شاخ بر سر (triceratops) پیدا شد که در آن زمان به دانشگاه جورجیا برای تجزیه و تحلیل رادیوکربن داده شد. آنها تخمین زدند که 35000 سال عمر دارد که با توجه به اینکه عقیده عمومی بر این است که دایناسورها 65 میلیون سال پیش منقرض شده اند، بنظر غریب می رسد.
7-historical-mysteries
چیزی که عجیب تر است این است که اگر این نوع دایناسورِ سه شاخ رد 35هزار سال پیش زنده بوده درمیان انسان ها می زیسته است.

8. قبیله بومی زونی(Zuni)، چهار هزار سال پیش در نیومکزیکوی کنونی زندگی می کرده اند زبان آنها به هیچ یک از لهجه های محلی شباهتی ندارد بلکه خیلی نزدیکتر به ژاپنی است.
8-historical-mysteries
مردم ژاپنیِ مدرن حتی می توانند زبان آنها را بفهمند. اعضای این قیبله حتی یک گروه خونی مشترک با ژاپنی ها دارند.

9. باستان شناسان در 1939 در دره تولکا(Toluca) مکزیک این مجسمه عجیب را یافته اند-سری که از خاک رسِ آتش دیده ساخته شده است. تجزیه و تحلیل رادیوکربن ، قدمت آن را بین قرن نهم و سیزدهم پیش از میلاد مسیح براورد می کند که با معماری رومی ها سازگار است اما چگونه در شهری در مکزیک پیدا شده است.
9-historical-mysteries

10. این تخته سنگ عظیم نود تُنی که به سنگِ میثاق معروف است در 1933 در دامنه تپه ای در لوس اووناس در نیومکزیکو پیدا شد. زمانی که خزه های روی این تخته سنگ برداشته شد، باستان شناسان نقوشی به عبری بر آن یافتند و مطالعات تخمین می زنند که قدمت آن بین 500 تا 2000 سال است اما چگونه به اینجا رسیده است.
10-historical-mysteries

ممکن است هرگز به کُنه این اسرار دست نیابیم اما در واقع، همین آنها را جذاب می سازد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

درحال اتصال به %s