زوج مسیحی توسط اوباش پاکستانی سوزانده شدند در حالی که برای جلوگیری از فرار، پاهایشان را شکسته و زن باردار را در کتان پیچیده بودند تا زودتر بمیرد

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2828845/Relatives-Christian-couple-beaten-Pakistani-mob-burned-death-say-d-legs-broken-stop-fleeing-wife-wrapped-cotton-d-burn-faster.html
1415212132549_wps_2_FAISALABAD_PAKISTAN_NOVEM
شما بی بی 24 ساله و سجاد مسیح 27 ساله با ادعای توهین به مقدسات کشته شدند.
لباس های بی بی نمی سوخت بهمین دلیل او را در کتان پیچیدند.
زوج مسیحی در کارخانه زندانی بودند زیرا رییس کارخانه تصور می کرد ممکن است آنها بدون پرداخت بدهی شان فرار کنند.
شاهدان می گویند اوباش آنها را زدند و در کوره آجر پزی انداختند.
بستگان مدعی هستند که این زوج بعنوان برده کار می کردند.
کشتار آخرین نمونه خشونت علیه اقلیت های دینی در پاکستان اسلامی است.
یک روز پیش از حمله به قران بی احترامی شده بود و اوباش این زوج را مقصر دانستند.
پلیس امنیت پس از حمله، حضور خود را در مناطق مسیحی مجاور افزایش داد.

1415206227622_wps_91_epa04477246_A_man_surveys
بستگانی که شاهد این حمله وحشیانه بودند فاش ساختند که یک زن باردار پاکستانی که همراه با شوهرش کشته شد با ادعای توهین به مقدسات در کتان پیچیده شد تا زودتر آتش بگیرد.
همچنین پاهای شما بی بی 24 ساله و شوهرش شهزاد مسیح 27 ساله را شکسته بودند تا آنها نتوانند پیش از مرگ، از اوباشی فرار کنند که آنها را در یک کارخانه آجرسازی زندانی کرده بودند.
شاهدان می گویند حداقل 1200 نفر این زوج را محاصره کرده و آنها را از بالای کوره آجرپزی بدرونش انداختند تا زنده زنده بسوزند.
سخنگوی خانواده های قربانیان می گوید که آنها دستها و پاهای این زوج را گرفته و بالای کوره آجر پزی نگاه داشتند تا لباس هایشان آتش بگیرد و بعد آنها را درون کوره انداختند. بی بی مادر چهار کودک و چهار ماهه باردار بود و لباس هایی که به تن داشت فورا آتش نگرفت بهمین دلیل اوباش او را از بالای کوره کنار بردند او را در کتان پیچیدند تا مطمئن شوند که فورا آتش می گیرد.
این کشتار از آنجا شروع شد که این اوباش فکر می کردند که این زوج به قران بی حرمتی کرده اند. هنگامی که حمله پایان گرفت فقط استخوان های سوخته و کفش های دورانداخته شده این زوج باقی ماند. هنوز هم استخوان هایشان پیدا می شود و دوستانشان به گردآوری آنها ادامه می دهند و در بسته های دو یا سه تایی به خانواده هایشان تحویل می دهند تا یک جا دفن شوند.
این رویداد مخوف و نفرت انگیز در دهکده کوچکی در چاک 59 نزدیک شهرک کوت رادا کیشان، در 60 کیلومتری لاهور اتفاق افتاد.
1415206857434_wps_98_FAISALABAD_PAKISTAN_NOVEM
این کشتار سبب اعتراضات مسیحیان و خشم فعالان حقوق بشر شد. پلیس 44 مظنون را دستگیر کرده است. جواد عمر، افسر پلیس محلی توضیح می دهد که ظن مردم محلی در مورد توهین به مقدسات، یک هفته پیش از آن با مرگ پدرِ شهزاد، یک شفادهنده مذهبی محلی آغاز شد.
زمانی که او مُرد، همسر شهزاد به اتاقش رفت تا آن را تمیز کند. چمدانی در اتاقش بود. همسر شهزد چیزهای بدرد بخور را بیرون آورد و زباله ها را جلوی خانه اش ریخت. رفتگری که روز بعد این زباله را جمع کرد به روحانی محلی گفت که او صفحاتی از قرآن را در جلوی خانه شهزاد در میان زباله ها یافته است.
با این همه، برادر بزرگتر شهزاد، اقبال می گوید که او و تمام خانواده اش بدلیل بدهی برای مالک کوره آجرپزی کار می کنند-مردی بنام محمد یوسف.
او با چشمانی اشکبار می گوید «ما از مالک کوره، پول پیش گرفته ایم و برای او کار می کنیم، این وضعیت سالهاست که ادامه دارد.» درسوم نوامبر، مالک کوره، اقبال را احضار و بدلیل اینکه حس می کرد ممکن است برای نجات جانش فرار کند او را زندانی کرد.
ادعاها علیه مالک کوره توسط پسرش کوار یوسف رد شده است. او می گوید:« ما نمی دانستیم که چه اتفاقی افتاده، این خانواده بیست سال بود که برای ما کار می کردند و ما هیچ چیز بدی از آنها ندیدیم. گفتن اینکه پدرم آنها را زندانی کرده بود اشتباه است.»
عکاس، مالک عبدل عزیز، که شاهد کشتار بوده آن را چنین توصیف می کند: حدود 1500 نفر در روستای مجاور گرد آمدند و توسط روحانیان محلی تحریک شدند که در بلندگوهای مساجدشان اعلام می کردند این زوج مرتکب توهین به مقدسات شده اند، بعد آنها شروع به ضرب و شتم این زوج با چوب و آجر شدند در حالی که شعار می دادند «ما زندگی مان را برای شرفِ پیامبرمان می دهیم» و بعد لباس های این زوج را پاره کردند. این زوج فریاد می زدند و تقاضای رحم و شفقت داشتند و می گفتند مرتکب هیچ گناهی نشده اند. اما اوباش آنها را حدود بیست یارد کشیدند و آنقدر بر بالای کوره آجرپزی نگه داشتند تا بسوزند. روشن نیست که آنها پیش از آن مرده بودند یا زنده زنده سوخته اند.
توهین به مقدسات یک موضوع بسیار حساس برای اکثریت کشور ملسمان پاکستان است و حتی ادعاهای اثبات نشده سبب خشونت گروهی می شود. کسانی که در این خشونت ها شرکت می کنند بندرت محاکمه می شوند، حقیقتی که بر بستگان قربانیان روشن است.
برادر شهزاد می گوید:« ما به عدالت نیاز داریم ولی مطمئن هستیم که عدالتی نخواهد بود زیرا روحانیان قدرتی بیش از حد دارند.
طاهر اشرفی، یکی از اعضای شورای ایدئولوژی اسلامی، هیات مذهبی بلندپایه پاکستان پلیس را در عدم موفقیت در حمایت از این زوج، پیش از بروز خشونت اوباش مقصر می داند. این مورد باید به دادگاه ضدتروریستی برود و متهمان باید دستگیر و مجازات شوند شامل ملا(کسی که اتهام بی حرمتی به مقدسات را در مسجد اعلام کرد) اگر درگیر این مساله شده باشد.
رییس پلیس کمار اظهار کرده که هیچ گروه فرقه ای یا دینی خاصی پشت این حمله نبوده است.
1415107133918_wps_33_pakistan_jpg
در پژوهشی در جبهه آزادسازی کارگران به بردگی گرفته شده ، گفته شده که کارگران کوره های اجرپزی در پاسکتان اغلب موضوع این اعمال خشن هستند و تخمین می زند که 4/5 میلیون نفر کارگران برده در پاکستان هستند.
نخست وزیر پنجاب، شهباز شریف، یک کمیته سه نفری برای ردیابی سریع این کشتارها تشکیل داده و به پلیس دستور داده که امنیت را در مناطق مسیحی نشین این استان افزایش دهد.
اتهامات توهین به مقدسات حتی وقتی به دادگاه برود در پاکستان با اکثریت مسلمان، مجازات مرگ دارد. مبارزه با این اتهامات بسیار دشوار است زیرا قانون بروشنی مشخص نکرده که توهین به مقدسات چیست. ارائه مدرک برخی اوقات می تواند خودش یک تخلف جدید بشمار اید.
مسیحیان حدود چهار درصد جمعیت پاکستان را تشکیل می دهند و وجهه پایینی در کشوری دارند که ستیزه جویان مسلمان سنی اغلب اهدافی را بمب گذاری می کنند که بنظرشان بدعت یا کفرآمیز است نظیر مسیحیان، صوفیان و مسلمانان شیعه.
تمامی اقلیت های پاکستانی احساس می کنند حکومت در حمایت از آنها موفق نبوده و حتی با خشونت علیه آنها مدارا می کند. ماهِ پیش، یک مرد بریتانیایی با تاریخچه بیماری روانی بدلیل توهین به مقدسات در اوایل امسال به مرگ محکوم شد و نگهبانِ زندان در سلولش به او شلیک کرد و او را کشت. همچنین در اکتبر، یک دادگاه پاکستانی مجازات مرگ را در مورد یک زن مسیحی عایشه بی بی تایید کرد که به به توهین به مقدسات متهم شده بود، در موردی دیگر زمانی که دو سیاستمدار برجسته که تلاش می کردند به او کمک کنند به قتل رسیدند عناوین جهانی را به خود اختصاص داد.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن / تغییر دادن )

درحال اتصال به %s