امروز، روز تکریم از امامزادگان است ببینیم این امامزادگان که هستند و چه هستند ؟

از برگه روزگاران دیرین و امروز؟ در فیسبوک
13895074_1121451561234367_3092694532480720587_n

گنبدها و گنبدچه‌هائی که اخیرا نامِ امام زاده بر آنها نهاده‌اند و تبدیل به مراکز درآمدزایی برای خودشان کرده‌اند دو صنف استند:

یک صنفشان یادگار دوران جهادها و ویران‌گری ها و کشتارهای عربها در ایران است، و هرکدام اینها گور یکی از سرداران جهادگر عرب است که یا در جنگِ تجازکارانه‌اش بەدست نیاگانِ ما کشته شده است یا پس از گذراندنِ زندگیش با باج‌گیری از نیاگانِ ما و پس از مدت ها زورگیری کردن و خوردنِ زحمت‌کشیدۀ نیاگانِ ما مرده است. آنها که به دست نیاگانِ ما کشته شده اند همتایانِ خودشان نامِ شهید بر آنها نهاده‌اند و در کشور ما برایشان یادگاری برپا کرده‌اند.

مؤلف تاریخ طبرستان از یکی از این جنایتکاران که نامش مصقله بوده و به دست دلیرمردان ایران‌ زمین کشته شده است با افسوس و درد یاد کرده و نوشته که گورش در اینجا نهاده است و عوام به زیارتش می‌روند و می‌گویند شهید است و صحابی پیامبر است.
باید دید که این جنایتکار اکنون چه نامی برخود دارد و کدام امامزادۀ بزرگوار و درآمدزا برای متولیانِ مفت‌خواره است؟!

ما چه قومی هستیم که با دشمنان هویت تاریخی خودمان و کسانی که به ما جنایت ها کرده بوده‌اند چنین رفتاری فرومایگانه داریم و خرافه‌باورانه از مُردۀ آنها مدد می‌طلبیم و نیاز می‌خواهیم و پول بر پایشان نثار می کنیم آن هم بر روی استخوانهای پوسیده و هزار و چندصد ساله؟

اینها اگر امروز هم برمی‌خاستند با ما همان می‌کردند کە آن زمانها کردند و اگر دستشان می‌رسید بازهم دختران و خواهران ما را از خانه‌ها بیرون می‌کشیدند تا کنیز خویش و اسباب هوس‌رانی خودشان کنند، و دارایی‌های ما را تاراج می‌کردند تا اسباب عیاشی خودشان کنند و و باز هم شب و روز با هراس‌افکنی و راهزنی و ترور از ما باج‌گیری می‌کردند.

ما چه اندازه باید از خودبیگانه شده و فرومایه باشیم که از استخوان های پوسیدۀ دشمنانمان نیاز بطلبیم؟

صنفی دیگر از گنبدها و گنبدچه‌ها بازماندۀ صوفیانِ مفت‌خورِ تنبل‌پرور خانقاهی دوران حاکمیت مغولان است که توجیه گر سلطۀ مغولان بوده‌اند و دار و دستگاه و خانقاه برپا کرده و از مغولان سیاهکار مواجب می‌گرفته‌اند و ستم آن بیگانگانِ دشمنِ ایران‌زمین را توجیه می‌کرده‌اند.

هیچ‌کدام از این گنبدها و گنبدچه‌ها از آن کسی از علویان نیست. امامزاده نیست. شاید در کوهستان های دیلمستان چند گوری از آن علویان حسنی بازمانده باشد که نمی‌توان شناسایی کرد. با یقین استوار توان گفت که به جز امام رضا هیچ کدام از گنبدها و گندبچه‌های درون ایران ازآن کسی از نبیرگان امام علی نیست. خرافه‌گسترهای مفت‌خواره این گنبدها و گنبدچه‌ها را تبدیل به مراکز درآمدزایی برای خودشان کرده‌اند و عوام نادان را فریب می‌دهند و خرافه می‌پراکنند و فرهنگ ایرانی را به گند کشیده‌اند.

کسی که بپندارد استخوان پوسیده پول می‌گیرد و شفا می‌دهد و نیاز برآورده می‌کند باید با چه صفتی نامیده شود جز نادانِ فریب‌خورِ خرافه‌پرستِ خردگریز؟

زنده یاد استاد امیر حسین خنجی

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s