ترفند 1: اگر آنجا نجنگیم، باید اینجا در میهن بجنگیم!

Tell Us Why We’re At War, Candidates Written by Peter Van Buren, Monday August 29, 2016
http://ronpaulinstitute.org/archives/featured-articles/2016/august/29/tell-us-why-we-re-at-war-candidates/
us-propaganda-war-on-russia-in-high-gear-777x437{تبلیغات: رسانه ها را کنترل کنید-رسانه ها ما را کنترل می کنند}

زمانی که بچه بودم، رییس جمهورها به ما می گفتند که باید در ویتنام بجنگیم زیرا اگر آنجا با آنها نجنگیم باید در سواحل کالیفرنیا با آنها بجنگیم. ما باور کردیم ولی این گفته ها دروغ بود.
زمانی که نوجوان بودم در حین جنگ سرد، چندین رییس جمهور به ما می گفتند به انبارهایی عظیم از سلاح های هسته ای، پایگاه های نظامی در سرتاسر دنیا لازم داریم، شاید لازم باشد به کوبا حمله کنیم، در جنگ های سری شرکت کنیم،با استفاده از سیا حکومت های انتخابی به اصطلاح دمکراتیک را براندازیم و آنها را با دیکتاتورا جایگزین کنیم یا اینکه روسیه ما را نابود خواهد کرد. ما باور کردیم ولی این گفته ها دروغ بود.
زمانی که در کالج بودم رییس جمهور به ما می گفت که لازم است در ال سالوادور، گواتمالا، هندوراس و نیکاراگوئه بجنگیم یا اینکه ساندنیست ها به ایالات متحده می ایند. او بما می گفت که ماناگوا به واشنگتن دی سی نزدیکتر است تا لس انجلس. او به ما می گفت که لازم است در لبنان، گرانادا و لیبی بجنگیم تا از خودمان محافظت کنیم. ما باور کردیم ولی این گفته ها دروغ بود.
زمانی که کمی مسن تر شدم رییس جمهور به ما می گفت که چقدر صدام حسین شرور است، چگونه سربازانش نوزادان را در کویت با سرنیزه می کشتند. او به ما می گفت صدام تهدیدی برای امریکاست. او به ما می گفت که لازم است به پاناما حمله کنیم تا دیکتاتوری را برکنار کنیم تا از امریکا حفاظت کنیم. ما باور کردیم ولی این گفته ها دروغ بود.
رییس جمهور دیگری به ما گفت که باید با تروریست ها در سومالی بجنگیم و بهمین ترتیب عراق را بمباران کنیم تا از خودمان محافظت کنیم. ما باور کردیم ولی این گفته ها دروغ بود.
یکی پس از او به ما گفت از آنجا که یک گروه از عربستان سعودی که ارتباط ناچیزی با افغانستان داشتند در یازدهم سپتامبر به ما حمله کردند، لازم است برای امنیت خودمان آن کشور را اشغال کنیم و طالبان را که به ما حمله کرده، نابود سازیم. پانزده سال بعد طالبان هنوز همانجا هستند و همین طور ارتش امریکا. ما باور کردیم ولی این گفته ها دروغ بود.
سپس همان رییس جمهور به ما گفت که صدام حسین با تسلیحات کشتار جمعی تهدیدی برای همه فرزندان ماست، که تفنگی که پس از شلیک دود می کند تبدیل به یک ابر قارچ مانند{پس از انفجار اتمی} خواهد شد، که صدام با القاعده همکاری دارد. ما باور کردیم ولی این گفته ها دروغ بود.
در 2011 رییس جمهور و وزیر خارجه اش که حالا خودش نامزد انتخابات ریاست جمهوری شده به ما گفتند که لازم است رژیم لیبی تغییر کند تا در برابر یک دیکتاتور شرور محافظت شویم. ما باور کردیم ولی این گفته ها دروغ بود.
در اگوست 2014، همین رییس جمهور به ما گفت که لازم است دوباره در عراق مداخله کنیم ، یک ماموریت بشردوستانه تا ایزدی ها را نجات دهیم. هیچ سرباز پیاده ای اعزام نمی شود یک اقدام ساده و محدود که فقط ایالات متحده می تواند انجام دهد و بعد عراق را ترک می کنیم. ما باور کردیم ولی این گفته ها دروغ بود.
همین رییس جمهور بعدها به ما گفت لازم است امریکایی ها در سوریه بجنگند و بمیرند. او می گوید که این کار برای محافظت از ما لازم است زیرا اگر ما داعش را آنجا شکست ندهیم آنها به اینجا می آیند، به جایی که ما حالا بدون هیچ شرم یا کنایه ای سرزمین مادری می نامیم. ما باور می کنیم. اجازه می دهیم تاریخ دوباره تکرار شود تا بگوییم این باز هم یک دروغ دیگر بود.
هر دو نامزد اصلی ریاست جمهوری به ما می گویند که آنها جنگ در سوریه را گسترش خواهند داد، شاید در لیبی هم. بسیار از ما هموطنان امریکایی ما هنوز می خواهند باور کنند که این کار برای محافظت بیشتر از امریکا لازم است. آنها می خواهند بدانند که این یک دروغ دیگر نیست.
پس نامزدهای محترم ریاست جمهوری، لطفا توضیح دهید چرا برنامه شما با هر چیزی که در بالا فهرست شده متفاوت است. به مابگویید چرا باید گفته های شما را این بار باور کنیم.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s