این هفت نظریه تئوری بنظر ابلهانه می رسیدند تا اینکه ثابت شد حقیقت دارند

1. نظریه توطئه تراموای شهری جنرال موتورز
desktop-14297320011
بین سالهای 1938 و 1950 شایعه ای بود که مدیران جنرال موتورز قطاهار و سیستم ریلی سبک شهری را در شهرها می خرند تا مردم ناچار باشند خودرو بخرند. بعدها مشخص شد تنها خطای این نظریه در این بود که تنها دستِ جنرال موتورز در این کار نبود بلکه چندین شرکت دیگر نیز همین کار را می کردند.

2. ژنرال جیمز ویلکنسن
desktop-1429730328
گر چه در حین جنگ 1812قهرمان بشمار می رفت همیشه شایعه ای وجود داشت که جیمز ویلکنسن با اسپانیایی ها معامله کرده است، حتی وقتی که به بالاترین درجه در ارتش امریکا رسید. وقتی در گذشت، فاش شد که او در واقعا در فهرست پرداخت اسپانیایی ها بوده. در یک مقطع، او حتی تلاش کرد که کنتاکی را قانع کند تا از اتحادیه کنار بکشد و مستعمره ی اسپانیا شود.

3 قتل عام کتین(Katyn)
desktop-1429732459
در 1940، استالین دستور قتل عامِ بیست هزار افسر ارتش لهستان را داد و از نازی ها بعنوان بلاگردان استفاده کرد. تا سال 1990 که اتحاد شوروی در مورد احتمال این مساله تحقیق و بررسی کردکه آیا خودشان پشت این حمله بوده اند. در 2010 ثابت شد که آنها واقعا همان کسانی بودند که دستور این کشتار را دادند.

4. آدم ربایی کره شمالی
desktop-1429730815
بین سال های 1977 و 1983 ماموران کره شمالی شروع به ربودن شهروندان ژاپنی کردند گر چه این موضوع در آن زمان توسط حکومت کره شمالی انکار شد. حکومت ژاپن ابتدا این مساله را بصورت یک نظریه توسطئه می دید تا اینکه شواهد این جرم فاش شد. در پایان آنها کره شمالی را وادار کردند ربودن سیزده شهروندشان را بپذیرد. گفته می شود صدها نفر دیگر نیز ربوده شده اند.
5. واترگیت
desktop-1429731735
گزارشگرانی که تلاش می کردند افتضاح واترگیت را فاش کنند مورد آزار قرار گرفتند و تلفن هایشان شنود می شد تا سعی شود مدیریت نیکسون چیزی را مخفی نگاه دارد که یکی از تکان دهنده ترین نظریه توطئه ای در تاریخ امریکا بود که واقعیت داشت.

6. جیمی سوایل
desktop-1429729986
برای ده ه ها، شایعاتی بود که جیمی سوایل شخصیت تلویزیونی بریتانیایی از کودکان سوء استفاده جنسی می کند اما تا زمان مرگش اثبات نشد. پس از آن بود که صدها ادعای سوء استفاده جنسی (و حتی سوء استفاده از مردگان) علیه او به جریان افتاد. بزودی فاش شد که سوایل نه تنها یک شکارچی کودکان بود بلکه خطرناک ترین آنها در انگلستان که تا کنون مشاهده شده بود.

7. والنتین بوندارنکو (کیهان نورد گمشده)
desktop-1429732842
شایعاتی بود که یوری گاگارین نخسیتن فرد در فضا نبوده اما نخستین فردی بوده که در فضا زنده مانده است.ادعا این است که کیهان نوردان دیگری به فضا رفته اند اما چن زنده نمانده اند، وجودشان توسط حکومت روسیه از بین رفته است. والنتین بوندارنکو زمانی که دچار حادثه ای در اتاقک ارتفاع کم فشار شد و مرد، یک کیهان نورد تحت آموزش بود. حکومت روسیه او را از تمامی تصاویر حذف کرد و تا سال 1980 وانمود کرد که او اصلا وجود نداشته است.بنابراین با وجود این که بوندارنکو اصلا به فضا نرسید این احتمال وجود دارد که او نها قهرمان در گذشته ای نبوده که روسها تصمیم گرفتن پنهان سازند.
در حالی که شواهدی هست که بحران هایی نظیر یازدهم سپتامبر و ترور کندی دقیقا مطابق آنچه که به ما گفته شده اتفاق افتاده است همین ها را هم می توان درباره این رویدادها می توان گفت پیش از این که حقیقت فاش شود.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s