مثال هایی از بیش از پنجاه فعال ضد کلینتون که تحت شرایط اسرارآمیزی مرده، پیدا شدند-2

چارلز راف(Charles Ruff)- 20 نوامبر 2000
image250855x
طبق گزارش، وکیل متنفذ واشنگتن دی سی «پس از حادثه ای در خانه واشنگتنش» درگذشت. یک گزارش می گوید که او بیهوش بیرون دوش حمامش یافته شد. گزارش های دیگر نشان می دهند که او دچار حمله قلبی شده است.
راف 61 ساله، از کلینتون در حین رسوایی مونیکا لونیسکی و محاکمه استیضاح دفاع می کرد.
گاردین لندن گزارش داد: نخستین کارِ راف با کاخ سفید کلینتون از دفاع از مدیر معاونان هیلاری کلینتون، ایرا مگزنیر(Ira Magaziner) بود که به تهیه برنامه سلامت بدفرجام او کمک می کرد. مگزینر متهم به جعل شد اما در یک دفاع پیچیده در برابر اداره دادستان ایالات متحده امریکا در واشنگتن، راف توانست که تقصیر را به گردن مقامات نامشخصی در کاخ سفید بیاندازد و مگزینر هرگز متهم نشد.
بدلیل همین سابقه بود که راف برای چهار سال مشاور پنجمین شواری کاخ سفید در ریاست جمهوری کلینتون شد. همان گونه که امواج رسوایی وایت واتر گسترده تر می شد و ادعاهایی درباره رفتار جنسی رییس جمهور بالاتر می گرفت، کارکنان کاخ در این باره جوک می گفتند که کلینتون نیازمند یک وکیل انقدر زیرک است که این کار را بکند و آنقدر احمق که چنین پرونده ای بپذیرد. راف از پذیرش پرونده اش با این اظهار نظر دفاع کرد که « زمانی که رییس جمهور ایالات متحده از شما چیزی را می خواهد شما نه نمی گویید.»شما فقط می گویید«چطور می توانم به شما کمک کنم آقای رییس جمهور.»

کارلوس گیگلیوتی(Carlos Ghigliotti)-28 اوریل 2000
carlos-ghigliotti
گیگلیوتی یک شخصیت کلیدی در تحقیق کنگره در مورد ویکو(Waco) بود. در 18 اوریل، جسدش که به شکل بدی تجزیه شده بود در خانه اش در حومه واشنگتن دی سی پیدا شد. هیچ مدرکی مبنی بر ورود به زور به خانه اش پیدا نشد اما جسدش پشت میز کارش در لارل(Laurel)، مری لند پیدا شد.
این فعال 42 ساله متخصص مورد احترامی در زمینه بود که در تصویربرداریِ گرمایی بود. طبق گزارش توسط کمیته اصلاح حکومت بکار گرفته شده بود تا بخشی از فیلم پایش در حین محاصره و جهنم نهایی کوهستان کارمل(Carmel)، شاخه مجتمع دیویدی ها نزدیک ویکو، تکزاس را که توسط شیوه پیش-نگر مادون قرمز (Forward-LookingInfrared (or FLIR)) گرفته شده بود، تجزیه و تحلیل کند.
این فیلم، که توسط یک هواپیمای اف بی ای دومایل بالاتر از مکان گرفته شده بود برای این پرونده خیلی مهم بود. بحث پارلمانی ساله درباره ادعاهایی بالاگرفته بود که روز نوزدهم اوریل 1993، ماموران حکومت با اسلحه های خودکار بر روی پیروان فرقه دیویدی شلیک کرده که سعی داشتند از خانه های غرق در شعله های اتش خود بگریزند. در نتیجه، هفده کودک و 62 فرد بالغ کشته شده بودند.
کفته می شد که گیگلیوتی مدارکی دیگر را که با ادعای بی گناهی حکومت متناقض بود کشف کرده بود که بسیاری معتقدند به همین دلیل به قتل رسید. دوست گیلکلیوتی، وکیل دعاوی دیوید تی. هاردی( David T. Hardy) به WND(یک وبگاه خبری) گفت:«فکر می کنم او بیش از حد می دانست. کارلوس بمن گفت که او چیزهایی را کشف کرده که بسیار بسیار بدتر از هر چیزی بود که تا کنون فاش شده است.»

تونی موزر(Tony Moser)- 10 ژوئن 2000

روزنامه نگار ضد فساد، منتقد ماشین سیاسی حزب دمکرات رد ارکانزاس بود و وقتی زا عرض خیابان در پاین لاف(Pine Bluff) رد می شد کشته شد. این اتفاق ده روز پس از آنکه بعنوان ستون نویس برای روزنامه دمکرات گازت(Gazette) و دو روز بعد از نوشتن مقاله ای روی داد که از غارت طرح هایی پرده بر داشت که از والدین «بی صلاحیت» پول گرفته می شدتا اینکه بعدا به فرزندانشان داده شود.

چهار خلبان نیروی دریایی-8 اوریل 2000

چهار خلبان نیروی دریایی (نام ها مشخص نشده اما همگی خلبانان هلی کوپتر ریاست جمهوری بودند) همگی (همراه با پانزده نفر دیگر) در یک سانحه هوایی یک Osprey V-22 نزدیک توسان(Tucson، شهری در اریزونا) مردند. شاهدان گزارش دادند که هواپیما در وسط هوا آتش گرفت، سپس سقوط کرد.

چارلز ویل بورن میلر(Charles Wilbourne Miller)-17 نوامبر 1998

136182501_1411263193-768x398
میلر، جانشین مدیرعامل و عضو هیات مدیره التل(Alltel، شرکتی که سیستم کامپیوتری برادر بزرگ کاخ سفید را توسعه داد)در مزرعه اش در لیتل راک درارکانزاس مرده پیدا شد. پزشک قانونی نتیجه گیری کردکه مرگش خودکشی بوده زیرا یک تفنگ .410 در کنار جسد و یک رولور کالیبر 37 در همان اب کشف شده بود. بازرسان معتقدند که روجر اسلحه ای بوده که میلر خودش را با آن کشته است. با این وجود، چرا از این اسلحه دو دور شلیک شده بود؟ این قابل توجیه نبود چون قربانی خودکشی با دو گلوله خودش را کشته بود.
التل، جانشین جکسن استفانز سیستماتیک بود شرکتی که نرم افزاری برای پایگاه داده برادر بزرگ کاخ سفید ارائه داده بود بعد از طرح تشکیلات کلینتون برای توسعه یک «کلیپر» کامپیوتری مخفی برای شنود هر تلفن، فکس و ایمیل در امریکا. حداقل یک «خودکشی» فرد مشهور دیگری در میان حلقه درونی مرتبط با این پروژه هست- وینس فاستر(جزییات بیشتر در زیر).

دانیل داتکو(Daniel Dutko)-27 ژولای 1999
رییس 54 ساله کمیته ملی جمع آوری کمک مالی حزب دمکرات، رهبری 2000 که طبق گزارش از جراحات سر در حادثه دوچرخه سواری در کوهستان در اسپن(Aspen) در گذشت. طبق نظر مقامات، او کلاه ایمنی بر سر نداشت و سرش دو بار به پیاده رو خورده بود.
مرگ او عجیب بود زیرا او در اسپن در یک همایش جمع آوری کمک مالی با حضور رییس جمهور کلینتون شرکت کرده بود. منابع خبر می دهند که در 1995 داتکو معاون مالی کارزار انتخاباتی کلینتون-گور بود. همچنین داتکو بعنوان معاون گردآوری کمک مالی حزب دمکرات در 1996 خدمت کرده بود زمانی که طبق گزارش، هزاران دلار از سوی یک افسر نظامی چینی به کارزار انتخاباتی بیل کلینتون سرازیر شده بود. همان سال، تشکیلات کلینتون نیز سیاست وزارت خارجه مبتنی بر طبقه بندی ماهواره ها بعنوان «جنگ افزار» را لغو کرد، و پرتاب ماهواره ها و حتی کسب فناوری های حساس را برای چین ساده تر کرد.

ژنرال سه ستاره دیوید ج. مک کلاد(Lt. Gen. David J. McCloud)-26 ژولای 1998
mccloud
در زمان ریاست جمهوری کلینتون(از می 1996 تا دسامبر 1997) ژنرال مک کلاد بعنوان فرمانده ستاد مشترک فرماندهان ساختار ستادی نیروها- هیات منابع و ارزیابی، در j-8 از می 1996 تا دسامبر 1997خدمت می کرد. بعدها او فرمانده قرارگاه الاسکا و یازدهمین پایگاه نیروی هوایی شد.
در حین خلبانی YAK-54، یک هواپیمای اکروباتیک تک موتوره ساخت روسیه، در یک سانحه هوایی کشته شد. علت این تراژدی معلوم نشد.
چند ادعای اثبات نشده ولی عجیب در بلاگ ها منتشر شد. تصور می شود که مک کلاد عضوی از گروه افسران 24پرچم (24 flag) بود که در زمان فرماندهیش خواستار بازداشت کلینتون تحت قانون «خیانت در لباس نظامی» دادگستری نظامی شده بود.

جانی لاهورن جونیور(Johnny Lawhorn Jr.)-29 مارچ 1998
مکانیکی که بلافاصله پس از کشف یک چک با مبلغ بالا از بانک پس انداز و وام در وجه بیل کلینتون در یک حادثه مرمور خودرو کشته شد. این چک را در خودرویی در تعمیرگاهش پیدا کرده بود.

رون میلر(Ron Miller)-12 اکتبر1997

از WND (یک وبگاه خبری):
فقط چند نفر این را می دانند اما هیلاری کلینتون، رییس سابق کارکنان کاخ سفید توماس اف «مک» مک لارتی سوم(Thomas F. “Mac” McLarty III)، وزیر بازرگانی مرحوم رون براون(Ron Brown)(به «رون براون» در زیر مراجعه شود) و یک گردآورنده کمک مالی محکوم شده در دادگاه توسط شاهدان عینی با رسوایی بزرگ اضافه هزینه در بهای گاز طبیعی، پولشویی و مواردی بیشتر مرتبط شدند.
یک شریک پیشین براون در تجارت، نولند باتلر هیل(Nolanda Butler Hill) در شازمان مقررات ایالتی اوکلاهما شهادت داد که شنیده کلینتون، براون و مک لارتی بشدت در یک کلاهبرداری طراحی شده برای فریب مصرف کنندگان برای اضافه پرداختی بین 35 میلیون تا 65 میلیون دلار درگیر هستند. حداقل یک تامین کننده، داینامیک انرژی ریسورسز(Dynamic Energy Resources)، مظنون به دریافت هزینه ای بالاتر از بهای بازار برای مصرف کنندگان بود.
داینامیک انرژی ریسورسز توسط نورا و جن کنگ هو لوم (Nora and Gene Kung Ho Lum) شروع به کار کرد که هیچ تجربه قبلی در تجارت نفت و گاز نداشتند. اما انها پیوندهای سیاسی داشتند. لوم ها، شرکای جان هوانگ و جیمز ریدی(John Huang and James Riady) بودند که بعدها بدلیل کمک غیرقانونی به کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری کلینتون و همینطور بدلیل فرار مالیاتی به زندان و پرداخت جریمه محکوم شدند.
با این وجود، برای اینکه شانس خود را در تجارت گاز امتحان کنند، لوم ها از استورات پرایس(Stuart Price) یک کاندیدای کنگره از حزب دمکرات از نخستین محله اوکلاهما و گردآورنده کمک مالی برای کلینتون ها درخواست کردند. پرایس نیز ارتباطات خوبی داشت. عموی همسرش سناتور جرج میچلل(George Mitchell)، در ان زمان رهبر اکثریت سنای امریکا بود. اما برای تحت پوشش در آورن همه پایگاه ها، لوم ها همچنین با میچل براون، پسر رییس کمیته ملی حزب دمکرات و بعدها وزیر بازرگانی برای پنج درصد از معامله توافق کردند.
هلن یی(Helen Yee) در هیات مدیره قرار داده شد. دخترش، ملیندا یی(Melinda Yee)، معاون کارگزینی ران براون در وزارت بازرگانی بود. یی جوانتر له ترتیبات برای ماموریت های بازرگانی خارجی رسیدگی می کرد که کمک کنندگان مالی به حزب دمکرات را نیز در بر داشت. یی همچنین در حین کارزار انتخاباتی ریاست جمهوری 1992 برای لوم ها کار می کرد. دختر لوم ها، تریشا برای ران براون در وزارت بازرگانی کار کرده بود.
همانطور که یک مدیر اجرایی WND(یک وبگاه خبری) و سردبیر جوزف فرح(Joseph Farah) در 2001 گفته اند «بعبارت دیگر، این یک کار از سوی داخلی ها بود. اینقدر مهم نیست در داینامیک ریسورسز چه می دانید بلکه در آنجا چه کسی را می شناسید.»
در 2 اکتبر 1992، مامور عالیرتبه دولت باب انتونی اعلام کرد که به اف بی ای در فاش سازی فساد داخلی در آژانس رگلاتوری کمک می کند. لابی کننده ارکلا(ARKLA (Arkansas Louisiana Gas Co.))، ویلیام اندرسن(William Anderson) و مامور دولت باب هاپکینز(Bob Hopkins) بعدها در یک پرونده رشوه محکوم شدند. ادعاهایی بر علیه مدیران اجرایی سایر صنایع همگانی(نظیر اب، برق، تلفن،…) بود ولی طبق گزارش ها وزارت دادگستری کلینتون از محاکمه صرف نظر کرد. انتونی گفت که او پرداخت های مخفی از مدیران اجرایی در ارکلا در زمانی داشته که پرونده های چند میلیون دلاری در حال رسیدگی در کمیسیون بوده است. ریاست ارکلا کسی بجز مک مکلارتی نبود. و این جایی بود که پای شهادت هیل در ژانویه به میان آمد.
او گفت:« من چند سال پیش، از طریق ارتباطم با مرحوم رونالد اچ براون، رییس سابق کمیته کلی حزب دمکرات و وزیر بازرگانی، درباره درگیری یک مقام بلندپایه تشکیلات کلینتون، مک مکلارتی در آنچه که به یک داد و ستد بزرگ مالی در تامین گاز برای سازمان های مردم نهاد غیردولتی شد، مطلع شدم.
هیل ملاقاتی در بهار 1993 با براون و بانوی نخست امریکا هیلاری کلینتون به یاد آورد که در آن، هیلاری از تلاش های براون در راستای حل مساله مک مکلارتی در اوکلاهما «تقدیر کرد». هیل گفت که او به براون در مورد هر گونه درگیری در این مساله هشدار داده بود. اما براون به او گفت که « این برای او خیلی حیاتی است که به اقای مکلارتی با هر روشی که می تواند کمک کند چون وزیر براون از حلقه آنچه که«مافیای ارکانزاس» می نامید بیرون مانده بود.
بعدها براون در یک حادثه هوایی در کرواسی مرد. یک سوراخ استوانه ای در سر، به اندازه یک گلوله با کالیبر 45 که هرگز توضیحی برایش پیدا نشد. هیچ کالبد شکافی انجام نشد.(به مورد «رون براون» در زیر مراجعه شود).
ران میلر، یک مدیر در شرکت گیج(GAGE)، یک شرکت همگانی دیگر بلافاصله بعد از اینکه انتونی نقش خود در آژانس را اعلام کرد شروع به همکاری با اف بی ای کرد، سوگند خورد مطابق با منابع، بشدت آنهایی را تعقیب کند که رفتار آقای اندرسن را هدایت می کردند.» بعد از فروش شرکتش، میلر نیز به گزارشگران خبری و سایر مقامات دولتی کمک کرد – شامل تحقیق کنندگانِ کمیته اصلاح دولت-تا لوم ها را به دام بیاندازد.
میلر در 5 اگوست 1997، 165 نوار صوتی از مکالماتی را به اف بی ای تحویل داد که او با لوم ها و شرکایشان داشت. او در 12 اگوست و 2 سپتامبر توسط اعضای کمیته کنگره مصاحبه شد، کمیته بر مدارک میلر در رابطه با براون، لوم ها و داینامیک انرژی ریسورسز را صحه گذاشت و به دادگاه ارجاع کرد.
سه روز بعد، کمیته مکلارتی را عزل کرد. او اشنایی با لوم ها را تکذیب کرد و پرسش های مرتبط با ارکلا و لابی کنندگان محکومش تا حد زیادی توسط وکلای مدافعش به انحراف کشیده شد. هفت روزبعد، برنامه «فرانتلاین» شبکه دولتی امریکا با میلر و ولایش مصاحبه هایی داشت. کمیته کنگره تعیین کرد که اقدامات قانونی رسیمی از 8 اکتبر آغاز شود.
اما در 3 اکتبر، میلر 58 ساله به دلیل بیماری ناشناخته ای در بیمارستان پذیرش شد و نه روز بعد مرد. دلیل مرگ میلر هنوز نامعلوم است.
پیش از مرگش، میلر به چند نفر گفت که برای جانش می ترسد. در یک گزارش پلیس در ژانویه 1997، او دان سویتمن(Don Sweatman) را بعنوان مردی شناسایی کرد که به او گفت:« هنوز به تو شلیک نشده است» و سویتمن چه کسی بود؟ او با لوم ها مرتبط بود، طبق گفته دیگران اغلب نام ران براون را بر زبان می راند، برخی اوفات خودش را «نماینده شخصی بیل کلینتون» می نامید.

دن ادامز(Don Adams)-7 ژانویه 1997
دن ادامز یک وکیل در ارکانزاس بود که در تلاش برای کمک به افرادی که پس انداز یک عمرشان را در کلاهبرداری از دست داده بودند در گیر شد. در حدود یک سال بعد از آنکه دان کشته شد، وکیل جانشین ادامز بدلایل نامعلومی کارش را ترک کرد.

مری کیترین ماهونی(Mary Caitrin Mahoney)-6 ژولای 1997
mary-caitrin-mahoney-395x400
تا 1995، ماهونی کاراموز سابق کاخ سفید بود. بعد ناگهان او مدیر شبانه استارباکز(Starbucks) و از دوستان مونیکا لوینسکی کاراموز کاخ سفید شد ک اغلب به این رستوران می امد. یکی از کارکنان استار باکز در تیراندازی کشته شد که بعنوان سرقت توصیف شد. با توجه به اینکه هیچ چیزی از صحنه جنایت برداشته نشده بود این مساله مشکوک بود. بعد از یک بازپرسی 54ساعته، کارل رک هوارد کوپر(Carl Derek Havord Cooper) برای کشتن ماهونی خود را، مراه با همکارانش اموری الن ایوانز(Emory Allen Evans) و ارون دیوید گودریج(Aaron David Goodrich) گناهکار اعلام کرد. ظاهرا او به استارباکز رفته بود تا بسته شدن از رستوران سرقت کند. پس از دیدن ماونی او به ایونز و گودریچ گفته که به پشت رستوران بروند. کوپر مدعی بود که ماهونی تلاش کرده تفنگش را از دستش بگیرد که دلیل شلیک او به ماهونی (5بار) و دو نفر دیگر از کارکنان بوده است. او گفت که بدلیل ترس از سر و صدای شلیک تفنگ و خبرشدن مقامات فرار کرده است. گرچه بعدها حرفهایش را پس گرفت، گناهکار شناخته شد.
کلید گاوصندوقی که ده هزار دلار در ان بود دست نخورده در دست ماهونی بود. بعلاوه هیچکس در منطقه صدایی شلیک را نشنیده بود علیرغم این حقیقت که مکان استارباکز در یک محله پرجمعیت قرار داشت. شاید تیرانداز از صداخفه کن استفاده کرده بود.
مطابق با WND(یک ویگاه خبری)، قتل ها در حین پوشش رسانه ای پیش از محاکمه پرونده پائولا جونز علیه بیل کلینتون به اتهام ازار جنسی اتفاق افتاده بود. در حین محاکمه، کوپر به ماموران اف بی ای گفت:« من به قبر پدرم و زندگی پسرم قسم می خورم که من در استارباکز کاری نکرده ام.»

اریک بته ره(Eric Butera)-4 دسامبر 1997

بته ره یک خبرچین بود که اطلاعاتی درباره مری ماهونی (بالا) داشت. طبق گزارش به او گفته شد که به پلیس برای یک ماموریت مخفی خرید مواد مخدر کمک کند، در حین این ماموریت بر اثر ضرب و شتم کشته شد.

جیمز مک دوگال(James McDougal)- 8 مارچ 1998

mcdougal
مک دوگل یک شریک تجاری سابق کلینتون ها بود و گفته می شود «مغز پشتّ شرکت توسعه وایت واتر» بود. طبق گزارش او از حمله قلبی در یک بیمارستان زندان فدرال چان سپرد. جیمز 58 ساله با کنت استار(Kenneth Starr) مشاور مستقل در تحقیق درباره وایت واتر مکاتبه داشت. بنظر می رسد که مرگ او ریسک های قانونی رییس جمهور بیل کلینتونو هیلاری کلینتون را کاهش داد و گفته می شد که طبق خبر بالتیمور سان پس از آنکه مک دوگال مرد « یک عقبگرد روشن برای استار و دادستان هایش بود که پس از اعلام مرگ مک دوگال یک نشست محرمانه در دفاتر خودشان داشتند.»
تحقیقات درباره وایت واتر با اتهامانی در مورد نامناسب بودن کمک های مالی غیرقانونی به کارزار انتخاباتی، امتیازات سیاسی و مالی و مزایای مالیاتی علیه کلینتون ها و دیگران که در 1994 آغاز شد، در ابدا موضوع آن یک سمایه گذاری شکست خورده در مستغلات ارکانزاس بود که کلینتون ها را در دهه1980 درگیر می کرد که به فروپاشی شرکت تضمین پس انداز وام مدیسون(Madison)، یک بانک کوچک در لیتل راک(Little Rock) که توسط مک دوگال و همسرش، سوزان اداره می شد. هر دو به جرم کلاهبرداری زندان رفتند (جیمز درحین دوره زندانش مرد) همانطور که فرماندار سابق ارکانزاس جیم تاکر( Jim Tucker) و قاضی های شهرداری دیوید هیل و یوجین فیتزهاگ(David Hale and Eugene Fitzhugh)هم در حین سپری کردن دوره زندان مردند.
ظاهرا، او ادعا کرده بود که بیل کلینتون اصرار داشته که او در 1986 یک وام با پشتیبانی دولت از طریق کلاهبرداری بدست آورده است. زمانی که مک دوگال در 1996 محکوم شد او به مقامات گفت که مایل است شهادت دهد که کلینتون دروغ گفته و هیل حقیقت را می گفته است. او در یک مصاحبه تلویزیونی در 1997 گفت:« من از دروغ گفن برای این یارو خسته شده ام. بله، من سعی کردم از او محافظت کنم.»
با این همه، او هرگز شانس این کار را نداشت که حداقل می توان گفت موردی مشکوک است.

Advertisements

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s