مسیحیت- کاتولیزم(1)

«در میان همه وحوشی که پیدا می شود هیچکدام مانند زن زیانبار نیستند.» سنت جان کریسوستوم، رییس کلیسای قسطنطنیه

پاپ گریگوری پنجم در قرون وسطا عقیده داشت که گربه ها کالبدی برای «حلول مجدد روح شیطان» هستند. در پی کشتار جمعی گربه ها، جمعیت موش ها افزایشی ناگهان یافت و «مرگ سیاه، طاعون» بسرعت گسترده شد.

جوردانو برونو
در سال 1600 او در هیمه مسیحیان سوزانده شد زیرا معتقد بود که جهان نامحدود است و منظومه های خورشیدی دیگری نیز وجود دارد. زمانی که حکمش را شنید گفت:« احتمالا شما بیشتر باید از اجرای حکم علیه من بترسید تا پذیرش آن توسط خودم .» سپس او را برهنه کرده زبانش را بستند و آتش را روشن کردند.


مادرترزا دوست فقرا نبود. او دوست فقر بود. می گفت که عذاب کشیدن هدیه ای از سوی خداوند است. او زندگیش را در مخالفت با چیزی گذراند که تنها درمان فقر بود یعنی توانمند سازی زنان و آزادی آنان از این شیوه که زنان نوعی دام برای تولید مثل اجباری هستند.

در تاریخ چهار پاپ بودند که در حین رابطه جنسی مردند: پاپ لئوی هفتم، پاپ جان هفتم، جان سیزدهم و پاپ پال دوم. چقدر دقیق پاکدامنی را رعایت می کردند.

مسیحی گرامی، اخلاقیات شما از کجا سرچشمه می گیرد؟ «چه تفاوتی دارد که یک همسر یا یک مادر باشد. او هنوز همان حواست که اغواگر است، ما باید از هر زنی حذر کنیم… اگر عمل زادن و پروردن فرزندان را حذف کنیم، نمی توانم بفهمم زن چه فایده ای می تواند برای مرد داشته باشد. …زنان نباید به هیچ شیوه ای آگاه شده یا تحصیل کنند. در واقع، آنها باید جدا شوند تا سبب تحریک شنیع و ناخواسته در مردان مقدس نشوند.» سنت اگوستین

در 1517، هفت نفر در برابر کلیسای کاتولیک روم در آتش سوزانده شدند زیرا مرتکبِ جرم آموزش دعای ستایش خداوند به فرزندان خود به زبان انگلیسی بجای زبان لاتین شده بودند. گرچه لاتین زبان اصلی کتب مقدس انجیل و تورات نبود.

در هفدهم فوریه 1600، جوردانو برونو توسط نهاد مقدس تفتیش عقاید سوزانده شد زیرا نخستین قانون همه ادیان را شکسته بود یعنی:«تو نباید فکر کنی!»

باید جماعت زنان را در مسیر نیکی قرار دهیم با آموزش آنها به… تسلیم بودن، حفظ سکوت. هر زن باید با این فکر که یک زن است از شرم در هم شکسته شود.» سنت کلمنت در اسکندریه

در 1232 پاپ گریگوری پنجم اظهار کرد که گربه ها شرّ هستند و با جادوگری و شرّ مرتبط هستند. تا صد سال بعد، گربه ها و برخی اوقات صاحبانشان کشته شدند بصورت جمعی و انبوه، تا جهان از چنین شرّی پاکسازی شود.
در نتیجه آن جمعیت موش سیاه، که شکارگر اصلی آن کشته شده بود، در اروپا افزایشی انفجاری یافت و همراه با آن طاعون خیارکی که موش ها ناقل آن بودند گسترش یافت، که در نتیجه آن مرگ یک سوم جمعیت اروپا از این بیماری بود.


در تاریخ نیامده است: هولوکاست کانادایی
مدارس شبانه روزی: بین 1820 و 1969 کلیسای کاتولیک با حمایت مالی حکومت کانادا، کودکان سرخپوستان و اسکیموهای وحشی را با شیوه مسیحی آموزش می دادند. ده ماه از سال کودکان بومی از خانواده ها و فرهنگشان جدا شده، بسختی مجازات شده اگر به زبان مادری وبومی خود صحبت می کردند، اجازه خندیدن، خواندن یا در آغوش گرفتن یکدیگر را نداشتند، بگونه ای که در عمق روانشان برای یک عمر مغبون می شدند. حالا فاش شده که این کودکان توسط حلقه های بچه باز شکنجه و سترون شده و توسط راهبه ها و کشیش مورد آزمایش قرار می گرفتند. این مدارش که برای نسل کشی طراحی شده بودند نرخ مرگ و میر پنجاه درصدی داشتند.
مجهز به آیه های انجیل، کلیسا آن کودکانی را که از برگشت از آیین شان و گرویدن به مسیحیت سرباز می زدند بصورت جمعی می کشت. طی سالها، میلیون ها کودک در این مدارس در اپیدمی بین المللی سل و آبله مردند.


مادلین لاندریز-فصل دیگری در کتاب اشرافیت دینی.
بیش از دویست سال از بی رحمی، زندانی کردن بدون حکم دادگاه، کار اجباری، سوء استفاده از دختران و زنان، رهاکردن ثبت نشده نوزادان درگذشته بصورت نهادینه در سرتاسر دنیا. برای مال اندوزی و ثروتمند کردن کلیسای ماتولیم با پشتیبانی از سوی حکومت. مدتهای زیادی است که این راز کثیف کلیسای کاتولیک ایرند و واتیکان پنهان نگاه داشته شده است.


«زنان نباید به هیچ شیوه ای آگاه شده یا تحت آموزش قرار گیرند. در واقع آنان باید از جامعه جدا شوند تا سبب تحریک شنیع و ناخواسته مردان مقدس نشوند.» سنت آگوستین

کاردینال انتونیو ماریا روکو واریا
اسقف اعظم مادرید در حوزه اسقف نشین خود، بدلیل «سرایت واگیردار شیطانی» هشت جن گیر جدید منصوب کرد-و این رویه را برای کل اسپانیا معمول کرد.
داستان واقعی این است که کلیسای کاتولیک از تاکتیک ترساندن مردم خرافاتی استفاده می کند تا روند کاهش تمایل آنها به عضویت را معکس سازد و طوری نشان می دهد که قانونی کردن برابری در ازدواج سبب یک «همه گیری شیطانی» خواهد شد. تنها همه گیری همین جا در کلیسای کاتولیک است.


« شکل دیگری از وسوسه وجود دارد که حتی خطرناک تر است.این بیماری، کنجکاوی است. این کنچاوی است که ما را به سوی آن می راند که تلاش کنیم و رازهای طبیعت را کشف کنیم، رازهایی که فراتر از درک ماست، که دانستن شان هیچ چیزی به ما نمی دهد و انسان نباید بخواهد که از این رازها سر د بیاورد.» سنت اگوستین

اعتراف:
یک فعالیت بی معنای دیگر که تنها در مبرا ساختن کلیسای کاتولیک از مسوولیت است.
قاتلان، متجاوزان جنسی، آزاردهندگان کودکان و سایر جنایتکاران و مجرمان نفرت انگیز می توانند توسط فرمان کشیش امرزیده شوند- کشیش متعهد به سوگندی است که کلیسا هرگز به کسی نخواهد گفت…حتی به پلیس!
بنظرمی رسد که کلیسای کاتولیک بالاتر از قانون حکومت و اخلاقیات اعضای آن عمل می کند با این اعتقاد که موضوع جرم و جنایت و مجازات باید در دستان خداوند خیالی آنها باشد نه در دست سیستم قضایی.


کاندوم شر است، همجنسگرایی شر است، فرگشت شر است.
اما قرنها کشتار جمعی، بردگی، تجاوز به کودکان، سرکوب زنان، شکنجه و ستیز با پیشرفت علم و دانش خوب است زیرا ما کلام عیسا مسیح را گسترش می دهیم.


«دردی که از زمان گناه اولیه، یک مادر تحمل می کند تا به کودکش زندگی بخشد فقط پیوندبین آنها را مستحکم تر می کند: هر چه بیشتر مادر درد بکشد نوزادش را بیشتر دوست خواهد داشت.» پاپ پیوس هفتم، 1941(بین 1939 تا 1958 پاپ بود)

پارسایی اغلب بیشتر در زنان و مردان ساده و تحصیل نکرده یافته می شد زیرا عدم دانش آنها این را ساده تر می کند که با تمام قلبشان به خدا معتقد شوند تا اینکه به خودشان باور داشته باشند. توماس اکویناس

چه نوع ذهن معیوبی می تواند چنین صندلی بسازد؟ حدس می زنم فقط کسی که «خداوند» به او الهام کرده باشد. صندلی شکنجه برای تفتیش عقاید(1400 میلادی)

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s