کشف قرآنی قدیمی تر از پیامبر اسلام

Carbon Dating Suggests World’s Oldest Koran Predates Muhammad
August 31, 2015 by Michael Stone

تعیینِ قِدمَت قران کشف شده با کربن مشخص کرد که پیش از محمد، پیامبر اسلام وجود داشته است

با استفاده از کربن، قدمت قدیمی ترین قرآن دنیا تعیین شد و مشخص شد که پیش از پیامبر محمد وجود داشته است.بدین ترتیب محمد یک کلاهبردار می شود و دین اسلام زیر سوال می رود.
مطابق با گزارشی که اخیرا توسط تامیز لندن منتشر شد یک نسخه از قرآنی که در انگلستان نگاه داری می شود ممکن است قدیمی تر از پیامبر محمد باشد. پژوهشگران گزارش داده اند که قدمت قرآن بیرمنگام بین 568 و 645 سال پیش از میلاد مسیح است در حالی که پیامبر محمد از 570 تا 632 پس از میلاد مسیح زندگی کرده است.
تعیین قدمت با کربن نشان می دهد که قران بیرمنگام آنقدر قدمت دارد که با بیشتر گفته ها در مورد زندگی و میراث پیامبر در تضاد است. این درست مثل این است که انجیلی پیدا کنید که پیش از عیسی مسیح بوده باشد.
تاریخدان تام هولند(Tom Holland) به تایمز گفته که شواهد جدید نشان می دهد که حدیث های سنتی از منشا اسلام نادرست بوده است و خاطرنشان کرده که :
«اگر بخواهیم با مدارا بگوییم این امر، اینکه بتوانیم با اطمینان بگوییم قرآن چگونه بیرون آمده را غیرقابل اثبات می کند و به نوبه خود استنباطهایی را در رابطه با سابقه محمد و همراهانش(پیروانش) مطرح می سازد.»
کیت اسمال(Keith Small) از کتابخانه بودلین دانشگاه اکسفورد معتقد است که این یافته ها به این نظریه اعتبار می دهد که محمد و پیروان اولیه اش «از متنی استفاده کرده اند که پیش از آن وجود داشته و به آن به گونه ای شکل داده اند تا مناسب برای مقاصد سیاسی و الهی خودشان باشد تا اینکه محمد الهام یا وحی از اسمان دریافت کرده باشد. اسمال می گوید:
«این امر بگونه ای اساسی ساختار اسلام سنتی را تغییر می دهد و تاریخ خیزش اسلام در اسلام روزگار باستان در خاورمیانه را کاملا دگرگون می سازد، توضیح می دهد که کتاب مقدس دیگری پنجاه تا صد سال پیش از آن وجود داشته و سپس شرح می دهد که چگونه این کتاب به موجودیت اسلام حدود 700 سال پیش از میلادمسیح کمک کرد. »
روشن است که محمد درباره دریافت وحی از پروردگار دروغ می گفته است، وحی هایی که تصور می شد قرآن را می سازد. اسلام، یک فریبکاری خواهد شد. با این همه همانگونه که انتظار می رود، توجیه گران مسلمان استنباط ها از این قرآن کهن را رد می کنند و این اقعیت را به پرسش می گیرند که کاغذ کتاب قدمت داشته، جوهر روی کاغذ کتاب به ان اندازه قدمت نداشته است.
اگر قران پیش از پیامبر محمد وجود داشته پس قران به احتمال زیاد محصول وحی های دریافتی نبوده آنگونه که محمد و پیروانش ادعا می کنند و بدین ترتیب تمام ادعاها درباره اساسِ اسلام دروغ خواهد بود.

Advertisements

1 پاسخ به “کشف قرآنی قدیمی تر از پیامبر اسلام

  1. Niϲely, what does GoԀ like?? Lee added. ?I mean, we like cookiеs and cartoons and tօys,
    howеver what soet of issues are enjoyable for God?? It was a ԛuestion that for a minute Mommy and Daddy had to think about.

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s