کشف قرآنی قدیمی تر از پیامبر اسلام

Carbon Dating Suggests World’s Oldest Koran Predates Muhammad
August 31, 2015 by Michael Stone

تعیینِ قِدمَت قران کشف شده با کربن مشخص کرد که پیش از محمد، پیامبر اسلام وجود داشته است

با استفاده از کربن، قدمت قدیمی ترین قرآن دنیا تعیین شد و مشخص شد که پیش از پیامبر محمد وجود داشته است.بدین ترتیب محمد یک کلاهبردار می شود و دین اسلام زیر سوال می رود.
مطابق با گزارشی که اخیرا توسط تامیز لندن منتشر شد یک نسخه از قرآنی که در انگلستان نگاه داری می شود ممکن است قدیمی تر از پیامبر محمد باشد. پژوهشگران گزارش داده اند که قدمت قرآن بیرمنگام بین 568 و 645 سال پیش از میلاد مسیح است در حالی که پیامبر محمد از 570 تا 632 پس از میلاد مسیح زندگی کرده است.
تعیین قدمت با کربن نشان می دهد که قران بیرمنگام آنقدر قدمت دارد که با بیشتر گفته ها در مورد زندگی و میراث پیامبر در تضاد است. این درست مثل این است که انجیلی پیدا کنید که پیش از عیسی مسیح بوده باشد.
تاریخدان تام هولند(Tom Holland) به تایمز گفته که شواهد جدید نشان می دهد که حدیث های سنتی از منشا اسلام نادرست بوده است و خاطرنشان کرده که :
«اگر بخواهیم با مدارا بگوییم این امر، اینکه بتوانیم با اطمینان بگوییم قرآن چگونه بیرون آمده را غیرقابل اثبات می کند و به نوبه خود استنباطهایی را در رابطه با سابقه محمد و همراهانش(پیروانش) مطرح می سازد.»
کیت اسمال(Keith Small) از کتابخانه بودلین دانشگاه اکسفورد معتقد است که این یافته ها به این نظریه اعتبار می دهد که محمد و پیروان اولیه اش «از متنی استفاده کرده اند که پیش از آن وجود داشته و به آن به گونه ای شکل داده اند تا مناسب برای مقاصد سیاسی و الهی خودشان باشد تا اینکه محمد الهام یا وحی از اسمان دریافت کرده باشد. اسمال می گوید:
«این امر بگونه ای اساسی ساختار اسلام سنتی را تغییر می دهد و تاریخ خیزش اسلام در اسلام روزگار باستان در خاورمیانه را کاملا دگرگون می سازد، توضیح می دهد که کتاب مقدس دیگری پنجاه تا صد سال پیش از آن وجود داشته و سپس شرح می دهد که چگونه این کتاب به موجودیت اسلام حدود 700 سال پیش از میلادمسیح کمک کرد. »
روشن است که محمد درباره دریافت وحی از پروردگار دروغ می گفته است، وحی هایی که تصور می شد قرآن را می سازد. اسلام، یک فریبکاری خواهد شد. با این همه همانگونه که انتظار می رود، توجیه گران مسلمان استنباط ها از این قرآن کهن را رد می کنند و این اقعیت را به پرسش می گیرند که کاغذ کتاب قدمت داشته، جوهر روی کاغذ کتاب به ان اندازه قدمت نداشته است.
اگر قران پیش از پیامبر محمد وجود داشته پس قران به احتمال زیاد محصول وحی های دریافتی نبوده آنگونه که محمد و پیروانش ادعا می کنند و بدین ترتیب تمام ادعاها درباره اساسِ اسلام دروغ خواهد بود.

9 پاسخ به “کشف قرآنی قدیمی تر از پیامبر اسلام

 1. Niϲely, what does GoԀ like?? Lee added. ?I mean, we like cookiеs and cartoons and tօys,
  howеver what soet of issues are enjoyable for God?? It was a ԛuestion that for a minute Mommy and Daddy had to think about.

  لایک

 2. بین 568 و 645 سال پیش از میلاد مسیح؟!
  پس چگونه قرآن این همه از حضرت مسیح سخن گفته است؟
  و این همه پیامبر اسلام را خطاب کرده؟
  و مسلمانان را؟ و مکه و … را؟

  لایک

  • خیلی ساده است. محمد کتابی قدیمی را پیدا کرده و به ان الحاقاتی افزوده مثل لزوم داشتن همسران متعدد برای خودش و لزوم عدم ازدواج انها پس از مرگش یا سایر مسایل شخصی که درکتاب اسمانی مسلمانان امده!ضمنا محمد تاجری بوده که در سفرهایش با دین مسیحی اشنا شده است و افزودن ان بخش هم بدلیل اطلاعات کسب شده در سفرش است. بهرحال تشابه غیر قابل رد قوانین دین یهود و سالام نشان می دهد منشا این کتاب یافته شده قیدمی تز ار قران، احتمالا دین یهود بوده است.

   لایک

 3. با سلام بر شما دوست عزیز، پیشنهاد میکنم قبل از هرگونه اظهار نظر احساسی به تحقیق علمی بپردازید تا دچار سرگرمی نشوید. برای مثال اعجاز های علمی در قرآن نشان میدهد که این کتاب حق است و همانطور که در خود این کتاب عزیز آمده ازجانب خدا بر بنده اش حضرت محمد(ص) نازل شده. که من چند نمونه از این اعجاز هارا بیان میکنم:1.(واز همه چیز زوج آفریدیم تا متذکر شوید) این موضوع در کوچک ترین ذره سازندا هستی یعنی اتم ها قابل روئیت است که پروتون با بار مثبت در هسته اتم و الکترون با بار منفی اطرافش در گردش است لازم به ذکر است اولین نظریه ابتدایی در این خصوص به دو هزار و پانصد سال پیش برمیگردد درحالی که قرآن قدمتی بیش از این دارد یا 2.(واگربرکافران ظاهر بین،از آسمان قطعه سنگی برای عذاب کردنشان فرود آوریم میگویند ابری متراکم است) ،به تازگی در کشور روسیه کشف شد که قبل از سقوط یک شهاب سنگ ،ابری متراکم در آن نقطه تشکیل میشود و این پدیده فضایی در زمانی که اعراب خواندن و نوشتن نمی دانستند در قر آن اشاره شده.3.(و هر چیز زنده ای را از آب قرار دادیم) اگر جنابعالی از یک زیست شناس بپرسی به شما میگوید که خلقت ابتدا در آب بوده و در اثر تکامل به خشکی رسیده است و ………(لطفا تحقیق کنید با تشکر )

  لایک

  • شما هم بجای پاسخ احساسی و ادعای اعجاز در قران می توانید این پاسخ مفصل و بدون سند را به همان منبع اصلی بفرستید. کشف اتم و پروتون وسایر علوم و فناوری های پیشرفته توسط کافران ظاهربین انجام شده نه قران یا مسلمانان!

   لایک

 4. خخخخ
  جالبه میگه اعجاز در قرآن !!کشتزار بودن زنان اعجازه یا جواز همخابی با زنان و بچه های افرادیکه در جنگ با محمد کشته شدن!یا کشتن غیر مسلمانان و قطع کردن دست و پای اونها اعجازه!
  سوالی که پیش میاد اینه این الله قادر مطلق چرا خودش اینکار هارو انجام نمیداده نمیخاسته یا نمیتونسته!؟اگه اسلام خوبه چرا جزیه یا فدیه میگیری مگه ایمان یا یه چیز خوب رو میشه خرید !
  امان از بیسوادی و جهل مقدس

  لایک

 5. جواب ابله هان خاموشی هستش. بعضی ها دوست دارند تو حماقت بمونند . بزارید فکر کنند معجزه هستش

  لایک

 6. آنچان که در گزارش دانشگاه مربوطه در بریتانیا قید شده این نسخه از قرآن احتمالا قدیمی ترین نسخه قرآن است ولی اینکه متعلق به دوره زمانی قبل از اسلام است، صرفا یک نظریه است و نه بیشتر. در اموری به این حد حساس جایی برای کینه ورزی و انتقامجویی نیست. عقلانی رفتار کنیم

  لایک

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s