حقایق تاریخی، نانوشته در کتاب های درسی 1

https://www.factinate.com/cool/bizarre-historical-facts-school-3/?fact=1&utm_source=TBTTRD&utm_medium=BIZARREHIST_D_V2_US
زندگی عجیب تر از انچه است که ذهن انسان بتواند تجسم کند. «ارتور کانون دویل»

1. سگها و تانکها
درحین جنگ جهانی دوم، روس ها سگهایی را تربیت کردند تا با بمب هایی که به پشتشان بسته شده زیر تانک های آلمانی بروند. شوربختانه تانکهایی که سگها تربیت شده بودند زیرشبروند تانک های روسی بودند پس سگها هم در جنگ، زیر تانکهای روسی می رفتند و انها را منفجر می کردند.

2. حزب شورشی
زمانی که بلشویک های روسی حکومت موقت را برانداختند و کاخ زمستانی را در 1917 تصرف کردند، انقلابشان برای چند روز متوقف شد زیرا بلشویک ها پس از پیدا کردن انبار مشروب در کاخ زمستانی بطرز مضحکی مست شده بودند.

3. لینکلن و رابرت لی
ملک رابرت لی در ویرجینیا، بنام عمارت اریلنگتون در جنگ داخلی امریکا،توسط نیروهای شمالی مصادره و به گورستان تبدیل شد. ایده ای که توسط لینکلن پشتبانی شد این ود ک در زمان بازگشت لی به عمارت، او ناچار «به دیدن این قبرها شود تا ببیند مسبب چه کشتاری بوده است» در 1877، جرج واشنگتن کاستیس لی ادعای خسارت از حکومت فدارل بدلیل مصادره غیرقانونی ارلینگتون کرد و دیوان عالی ملک را به او برگردند. پسر رابرت با ملکی که پر از اجساد مردگان بود چه کرد؟ او ملک را به حکومت فدرال در ازای 150 هزار دلار فروخت.

4. مانع استوار
ژنرال کنفدارسیون توماس «استون وال» جکسون نام مستعارش را در نخستین نبرد بول ران گرفت. سربازان اظهار می کردند او در میان نبرد همانند یک دیوار سنگی» ایستاده بود. او بطور تصادفی توسط افراد خودش مورد هدف قرار گرفت و کشته شد.

5. و…بِبُر
در حین جنگ داخلی امریکا، قطع اندام یک درمان بسیار رایج برایاعضای بدن بود که جراحت شدیدی داشتند. تعداد افراد زخمی بیش از ان بود که پزشکان فرصت روش های زمانبر را برای برداشتن بخشی از استخوان شکسته با درمان عضو اسیب دیده را داشته باشند. بیش از نیمی از قطع ساق هیا چا در ران یا زانو به مرگ ختم می شد. 83 درصد قطع اندام ها از بالای ران به مرگ می انجامید.

6. گازگرفتن گلوله
داروی بیهوشی در میدان نبرد در دسترس نبود. برخی اوقات، به بیماران کلروفورم داده می شد اما اغلب ناچار بودند پس از نوشیدن یک جام ویسکی، در زمان قطع عضو یک گلوله را گاز بگیرند.

7. ضدگلوله
در زمان جنگ داخلی امریکا، مردی بنام دبلیو وی میدوز در حین نبرد ویکسبرگ به چشمش گلوله خورد. نه تنها زنده ماند بلکه 58 سال بعد گلوله را با سرفه از بدنش خارج کرد.

8. پیش قراول ارتش
شاه گوجیان یو(که در 496-465 پیش از میلاد سلطنت می کرد) یک سف از مجرمان محکوم شده را در پیشاپیش ارتشش قرار می داد. بیش از نبرد. این جنابتکاران سرشان را می تراشیدند تا ارتش دشمن را بترسانند.

9. پا کوچک
ایلیا ایوانویچ اوانوا، یک دانشمند روسی در دهه 1920، یک سلسله ازمایش هایی را انجام داد تا جانور دورگه ای(هیبریدی) از انسان-شامپانزه بسازدو پیش از آنکه فکر بدی بذهنتان برسد، او تلاش کرد که با تلقیح مصنوعی این«انسان-شامپانزه» را بسازد.

10.مانند کلاهدوز دیوانه
بوستون کوربرت، مردی که به جان ولیکز بوث شلیک کرد بدلیل سرو کار داستن با جیوه کاملا دیوانه بود. سالها پیش از شلیک به بوث، او باقیچی خودش را اخته کرده بود.

11. خاطرات روزانه
خاطرات روزانه ان فرانک توسط پدرش ویرایش شد که کار کاملا درستی بود زیرا او نمی خواست برخی از نوشته های دخترش منتشر شود. او موارد مربوط به دوره پریود، کشف بدن خودش، یادگرفتن درباره پسرها ازپسرکوچکتری که با انها زندگی می کرد و شیفتگی پدرش به لطیفه هایی درباره گوز را حذف کرد.

12. یادگارهای ترسناک
در حین جنگ جهانی دوم، تبلیغاتی که برای غیرانسانی نشان دادن ژاپنی ها انجام شده بود که تکاوران دریایی امریکا در اقیانوس ارام، بخش هایی از بدن سربازان ژاپنی را بعنوان یادگار بر می داشتند.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s