علی موند وحوضش

از فیسبوک

میگویند زمانی در زندانی بمناسبت پایان محکومیت عده ای زندانی بدستور رییس زندان واعظی را بزندان دعوت نمودند تا برای آنان ودیگر زندانیان موعظه وسخنرانی کند تا شایدآنها را که اکثرا از افراد بزه کار وخلاف شهر بودند و اصلا در قید دین ومذهب واخلاقیات و ثواب و گناه نبودند براه راست هدایت نماید.
هنگامیکه وی به منبر رفت پس از چند دقیقه صحبت های همیشگی رسید به اصل مطلب و اینگونه شروع کرد: برادران من روایت های فراوانی از عاقبت بخیری افرادی داریم که بسوی خدا برگشته اندوشما عزیزان نیز اگروجدان خودتان را قاضی کنید و بسوی خدا برگردید ودست از شیطنت و مردم آزاری بردارید ،به مال و اموال مردم مثل مال و اموال خود نگاه کنیدو پیوسته در کارهای خیر پیشقدم باشید وخواهر و مادر مردم را مانند خواهر مادر خودتان بدانید….
خلاصه کلی از مضرات دزدی و شرارت وشرابخواری و زنا صحبت و بعد نصیحت کرد و در آخر گفت در ان دنیا در روز قیامت حضرت علی ع کنار حوض کوثر می ایستد و به هر کسی که گناهی نکرده ویا از گناهان خود توبه نموده،جرعه ای از حوضچه آب کوثر هدیه و نوش جانش خواهد کرد.
در این موقع یکی از زندانیان حبس ابدی با صدای بلند وبا خنده گفت : حاج آقا ! خیلی ببخشید با آدمایی که من اینجا میبینم روزی که نوبت ماها بشه مطمئن باشید که در اونجا فقط «علی می مونه و حوضش…!!»
….
ع.حسینی

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s