درخواست اعدام برای مصدق چون میخواست باورهای مذهبی مردم را از میان ببرد

از برگه دکتر محمد مصدق رهبر ملی ایرانیان-فیسبوک
محمد مصدق در محکمه نظامی- سرهنگ جلیل بزرگمهر- ص ۴۷ و ۶۲

·
۹ مهر ۱۳۳۲، کیفرخواست دادگاه نظامی شاهنشاهی بر علیه مصدق مایه شرمساری بود: از درخواست اعدام برای مصدق تا اسلام پناهی شاه و اینکه مصدق می خواست باورهای مذهبی مردم را از میان ببرد!

——————
در تاریخ ۹ مهر ۱۳۳۲، کیفرخواست دادگاه نظامی شاهنشاهی بر علیه دکتر مصدق صادر شد:
چون رویه و نحوه انجام وظیفه شخص غیر نظامی ردیف یک(مصدق)بر اساس متزلزل ساختن قانون اساسی و سست کردن ایمان و اعتقاد مردم از مذهب رسمی کشوریعنی مذهب اسلام وطریقه حقه جعفریه اثنی عشریه و عدم رعایت قوانین عادی کشور بوده است. اعلی حضرت همایون شاهنشاهی که درمقام وفاداری به سوگند کلام الله مجید، نگبان قانون اساسی ایران و ساعی در ترویج مذهب جعفری اثنی عشری بوده اند، ادامه وضعی را که متهم نامبرده در پیش گرفته باعث مخاطرات بزرگی برای سعادت و عظمت دولت ایران تشخیص فرموده اند و اراده ملوکانه تعلق گرفت که متهم نامبرده را عزل نمایند که این نسبت شاهانه ضمن صدور فرمان عزل او به وسیله سرهنگ نعمت الله نصیری در ۲۵یکشنبه مرداد ۱۳۳۲ به متهم ابلاغ شد. او(مصدق) از آن پس طغیان نموده، بدین منظور تا اساس حکومت و تاج و تخت را با تحریص مردم به مسلح شدن بر ضد قدرت سلطنت به هم زند که به یاری خداوند قادر متعال و مدد ارواح طیبه اولیای اسلام، با غیرت اهالی شاه دوست و میهن پرست طهران مواجه می شود.
اولین وظیفه آنان(دکتر مصدق و یارانش) وفاداری به سوگندی بوده که برای حفظ قانون اساسی ایران یاد کرده و بدبختانه سوگند خود را نقض و به آن خیانت نموده اند. ملاحظه می شود که بزه انجام شده از طرف متهمین مقرون به علل مشدده است که به همین مناسبت تقاضای رای اعدام آن را دارد.
تهران به تاریخ نهم مهرماه ۱۳۳۲، دادستان ارتش سرتیپ حسین آزموده
در جریان این دادگاه سرتیپ آزموده-دادستان دادگاه نظامی- بارها و بارها به دکتر مصدق نسبت بی دینی و کفر و ارتداد داد که این مساله خشم دکتر مصدق را برمی انگیخت.

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s