پراکنده 28

نور خوشید همانند داروی ضد افسردگی طبیعی عمل می کند

در آلمان قرون وسطا، زوج های متاهل می توانستند بطور قانونی اختلافاتشات را با مبارزه در یک «دوئل زناشویی» حل کنند. برای برابر بودن، مرد باید از درون یک گودال و یک بازوی بسته شده در پشتش مبارزه میکرد. زن در حرکاتش ازاد بود و مسلح به کیسه ای پر از سنگ.

قانون روسیه اجازه می دهد زنان، فرد متجاوز را در دفاع از خود بکشند.

باستان شناسان حلقه ای را درون یک گور یک وایکینگ در قرن نهم یافتند که روی ان عبارت«برای الله» حک شده بود.

یک مهندس اوکراینی هواپیمایی با کابین جداشدنی، طراحی کرده است. در وضعیت اضطراری، کابین جدا شده، چترهای نجاتش بکار می افتند، این کابین در هوا معلق شده و مسافران با ایمنی کامل بر روی زمین یا روی دریا فرود می ایند.

«کامیون ایمنی» سامسونگ جاده پیش رو را روی صفحه نمایش نشان می دهد تا رانندگان بتوانند با ایمنی از آن سبقت بگیرند.


برای پنهان ماندن مکان دفن چنگیزخان، همه دو هزارنفری که در مراسم تدفینش شرکت کرده بودند از جمله هشتصد جلاد، اعدام شدند.

در صربستان در سده 1800، شکارچیان در زمان شکار خرس، این لباس ها را می پوشیدند.


قرنیه تنها اندام در کل بدن انسان است که ذخیره خونی ندارد. قرنیه اکسیژن را بطور مستقیم از هوا می گیرد.در استرالیا شراب از آب بسته بندی گران تر است.برادرم در ترس از آب بزرگ شد، من 4 سال بزرگتر از او هستم در حین دعوای شبانه برای حمام، وقتی سه چهار ساله بود از او پرسیدم چرا از آب می ترسد(چون آنطور که مادرم می گفت کودکی اب دوست بودم، درکش نمی کردم) نگاهی به من کرد و کلمه به کلمه انچه بمن گفت در خاطرم مانده،«من در یک کشتی بزرگ غیرقابل غرق شدن بودم، ما به بزرگترین کوه یخی برخورد کردیم و بعد واقعا شلوغ شد و بعد من واقعا سردم شد و خیس آب، به مکانی گرم و درخشان رفتن و منتظر ماندم تا خانواده بعدی من بیایند» مادرم تمام اینها را شنید و تصمیم گرفت که دیگر حمام شبانه بس است. چیز عجیب و غریب این است که برادرم در 15 اوریل 1992 زاده شد-کشتی تایتانیک در 15 آوریل 1912 غرق شد.

یکی از دلایلی که زمانی که از میان یک جنگل کاج می گذرید وشش های شما احساس تازگی و طراوت می کند ترکیبی ضد التهاب بنام Pinene است که در میوه مخروطی کاج وحود دارد. این ترکیب برای باز کردن نای در درمان آسم بکار می رود و مقدار زیادی از آن در ماری جوانا وجود دارد.

برای ساختن شمشمیر از خون دشمن تان، شما باید 359 نفر را بکشید تا اهن کافی از خونشان برای ساختن یک شمشیر بلند بدست اورید

یک زنبور عسل غول اسا در خانه ای بدام افتاد، آب بدنش را از دست داد. وقتی که فردی که او را برداشت و به او عسل داد. زنبور عسل را پذیرفت ، عسل را نوشید و سپس پرواز کرد.


گورکن عسل خوار، جوجه تیغی و مارهای سمی می خورد، به کندوها برای عسل حمله میکند، توله های چیتا را می رباید و از شیرهای گرسنه غذا می دزدد.

پدرکفش هایی طراحی کرده تادختر فلجش حس راه رفتن داشته باشد

مادر 141 ساله و نوزادان 3 هفته ایش.

در 2015 ب ام وی، تبلیغی خاص روز شوخی اوریل منتشر کرد. در این تبلیغ گفته شد که هر نوع خودروی کهنه تان را بیاورید و یک ب ام وی نو بگیرید. هیچکس نیامد چون همه فکر کردند که این شوخی اوریل است اما بانویی بشوخی با یک نیسان قدیمی مراجعه کرد و ب ام وی، یک خودروی نو به او داد.

در 1996 چتر نجات بر گریس پاره شد، از ارتفاع شانزده هزار فوتی افتادو کمرش را شکست. دو سال بعد او به قله اورست صعود کرد.


قدرت توفان!

در اوایل دهه 2000، فردی یک مرتع پرورش احشام در تکزاس خرید. متوجه یک مترسک در وسط زمینش شد. به سمتش رفت و بوی پوسیدگی را احسس کرد. او لباس مترسک را در اورد و کشف کرد که اسکلت یک انسان است.این تصویری است که او پیش از رسیدن مقامات مسوول گرفته است.

بازیگر اصلی «خداوند باید دیوانه باشد» فقط سیصد دلار دریافت کرد در حالیکه این فیلم شصت میلیون فروش کرد.

نخستین پسر استالین بدلیل سختگیری و خشونت استالین، به خودش شلیک کرد. پس از ان استالین گفت:« او حتی نمی تواند مستقیم شلیک کند»

استشمام عقرب برای نشئه شدن تبدیل به یک مشکل بزرگ در پاکستان شده است. این خالت سرخوشی حدود ده ساعت طول می کشد و ظاهرا سبب میشود فرد نشئه فکر کند همه چیز در حالت رقص است. عقرب می تواند بطور مستقیم یا مخلوط با تنباکو یا حشیش، دود شود

اسکلت یک مسلول در 1910. از موزه کالبد شناسی وارن
Vertebrae, 1910. Tuberculosis. From the Warren Anatomical Museum.

زمانی که نمی توانید نخستین شب را در مکانی جدید بخوابید، مغز شما سعی می کند از شما محافظت کند. بسیاری از جانوران با فقط نیمی از مغزشان می خوایند در حالی که نمی دیگر مغزشان در برابر خطرات احتمالی هشیار می ماند. این پدیده در انسان، «اثر نخستین شب» نامیده میشود زیرا بدنمان، زمانی که نخستین بار در محیطی ناآشنا می خوابیم ما را در وضعیت عجیب، نیم خواب/نیم هشیار قرار میدهد

اعضای داعش معتقدند اگر انها توسط یک زن کشته شوند مستقیم به جهنم می روند بهمین دلیل از سربازان زن وحشت دارند


افرادی که تقریبا هر روز غذاهای پر ادویه می خورند چهارده درصد ریسک مرگ کمتری دارند.

مقایسه تایتانیک با یک کشتی تفریحی مدرن امروزی


بدون شرح!

شروع شد!
پژوهشگران در فیسبوک یک برنامه هوش مصنوعی را خاموش کردند پس از اینکه روباتهایش شروع به صحبت با یکدیگر به زبانی کردند که این برنامه خلق کرده بود

زمانی که نر و ماده «انگلر فیش، ماهی ماهیگیر» جفت گیری میکنند برای همیشه، در یکدیگر ذوب میشوند. دریای عمیق انقدر گسترده است که اگر یک نر، یک ماده همجنسش را پیدا کند به آن چِفت شده و در ان ذوب میشود، چشمها و اندام های داخلیش را از دست میدهد تا زمانی که هر دو ماهی در گردش خونشان شریک شوند.


ایسلند تنها کشور بدون پشه است

خورشید انرژی و نور را تامین می کند.
ماه درتامین اب و هوای مناسب نقش ایفا میکند.
مشتری و زحل از ما در برابر سیارک ها و دنباله دارها محافظت میکنند.
منظومه شمسی یک سامانه خورشیدی نیست بلکه یک خانواده است.

در یک گردهمایی خانوادگی مادر از همه خواست دسشتان را رنگی کرده و در یک مربع سفید بگذارند و انها را چاپ کرد. بعد انها را به خانه برد و این را درست کرد. یک روتختی بسیار بزرگ

بوتوکس مرگبارترین سم دنیاست. فقط دو میلیونیم گرم از بوتولیوم کافی است که یک فرد بالغ را بکشد و پنجاه گرم ان کل جمعیت دنیا را محو میکند.

مبدع نماد چهره خندان ، هاروی بال فقط چهل و پنج دلار بابت طرحش دریافت کرد!

فردی که طاووسش را به متروی نیویورک اورده و هیچکس برای تماشایش، حتی سرش را از گوشی همراهش بلند نمیکند.

چه فکر بکری که خانه تان را با این درختانِ یاداور جنگل محصور کنید

مرد نود و دوساله برای همسر نود وسه ساله اش کارت تبریک میسازد..عشق واقعی

یک برند بستنی بنام «پن اپ:شکوفا شدن» هست که در زمانی که ان را می خورد به یک چهره چندش اور تبدیل میشود. به این بستنی از بالا، شکلات یا سُس میوه تزریق میشود. نتیجه اینکه بالای بستنی بصورت یک چهره خندان است اما به آهستگی بصورت یک چهره از فیلم های وحشت اور تبدیل میشود

نظریه « جاودانگی کوانتومی» : در ان ذهن همیشه خودش را به واقعیات جایگزین منتقل میکند اگر بتواند پس از رویدادهای مرگبار بقایش را حفظ کند.


خوردن پیتزا هفته ای یکبار، می تواند ریسک ابتلا به سرطان مری را کاهش دهد

در قرون وسطی، زنان پر حرف، با اجبار به پوشیدن این قفس فلزی روی سرشان مجازات میشدند.


لحظه ای که آذرخش با اب برخورد میکند. نبرد بین زئوس و پوزیدون(ایزد دریا) جدی تر میشود

نظر شما در مورد این نوشته چیست؟

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی یکی از نمادها کلیک کنید:

نماد WordPress.com

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. خروج /  تغییر حساب )

درحال اتصال به %s